• SędziaJerome Miguelgorry
  • Widzowie15 908

Remis Monaco, wygrana Nicei

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Francja.goal.pl  |  22.08.2015 21:52
AS Monaco straciło cenne punkty, zaledwie remisując w wyjazdowym meczu z Toulouse. Potyczka Nicei z SM Caen zakończyła się natomiast wygraną gospodarzy.

Klub z Księstwa, który w środku tygodnia walczył o awans do Ligi Mistrzów nie będzie mógł zaliczyć tego tygodnia do udanych. Cztery dni po porażce w Walencji Monaco straciło bowiem punkty w Ligue 1, gdyż mimo mocnego składu nie zdołało znaleźć sposobu to Tuluzę.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 22. minucie, kiedy po szybko rozegranym rzucie wolnym piłkę do siatki skierował po dobitce Tongo Doumbia. Piłkarze Monaco mogli znaleźć się w jeszcze większych opałach, ale piłka po strzale Martina Braithwaite'a nie znalazła drogi do siatki.

Można jedynie gdybać jak zakończyłoby się to spotkanie gdyby oba zespoły nie raziły nieskutecznością. Jeśli chodzi o Monaco, znakomitą okazję do wyrównania miał jeszcze w pierwszej połowie Stephen El Shaarawy. Po zmianie stron tuż nad poprzeczką uderzał natomiast Nabil Dirar.

Wyrównanie nadeszło ostatecznie w 65. minucie, kiedy po uderzeniu z dystansu bramkarza Tuluzy zaskoczył Thomas Lemar. Biorąc pod uwagę groźne akcje Braithwaite'a, przyjezdni nie mogą jednak narzekać na remis w tym spotkaniu.

Toulouse - AS Monaco 1:1 (1:0)
1:0 Doumbia 22'
1:1 Lemar 65'

Bardzo wyrównany mecz oglądano w sobotę w Nicei. Ostatecznie po zwycięstwo 2:1 sięgnęli gospodarze, ale swoje sytuacje mieli także goście. To piłkarze Caen mogli objąć prowadzenie, lecz groźny strzał Andy'ego Delorta z 29. minuty został wybroniony nogami przez bramkarza rywali.

Worek z bramkami otworzył się ostatecznie dopiero po przerwie. Najpierw, w 66. minucie po indywidualnej akcji i strzale z ostrego kąta na listę strzelców wpisał się Hatem Ben Arfa.

Wyrównanie Caen przyszło za sprawą Delorta już dwie minuty później, ale ostatnie słowo w tym meczu należało do gospodarzy. Bramkę na wagę trzech oczek zdobył po płaskim uderzeniu w Alessane Plea.

Nice - SM Caen 2:1 (0:0)
1:0 Ben Arfa 66'
1:1 Delort 68'