23 września 2015 r.| 19:00

• SędziaNicolas Rainville

Nice gromi Bordeaux

dodał: Mateusz Dolniak  |  źródło: francja.goal.pl  |  23.09.2015 20:58
Aż 6:1 Nice pokonało dziś na własnym boisku Girondins de Bordeaux. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Hatem Ben Arfa.

W meczu, w którym wskazać faworyta wcale nie było łatwo, prowadzenie objęli Żyrondyści. Już w szóstej minucie wynik na ich korzyść otworzył Jaroslav Plasil. Szybko zdobyte prowadzenie Bordeaux straciło w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Najpierw do wyrównania doprowadził Valere Germain, a następnie prowadzenie Nice dał Mickael Le Bihan.

Początek drugiej połowy był jeszcze mniej udany dla gości niż końcówka pierwszej. Najpierw z boiska z czerwoną kartką wyleciał Enzo Crivelli, a chwilę później samobójcze trafienie zaliczył Nicolas Pallois.

Już wówczas wydawało się, że Nice pewnie zmierza po trzy punkty, ale to nie oznaczało, że gospodarze zakończyli już strzelanie. W kolejnych minutach dwukrotnie do siatki trafiał Hatem Ben Arfa, a wynik na 6:1 ustalił Alexandre Mendy.

OGC Nice - Girondins de Bordeaux 6:1 (2:1)