26 lutego 2016 r.| 20:30

• SędziaAntony Gautier

Bastia z trzema punktami

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: francja.goal.pl  |  26.02.2016 22:20
W pierwszym ze spotkań tej kolejki Ligue 1 zawodnicy Nice przegrali na swoim terenie z graczami Bastii 0:2 (0:0). Dla gości to trzeci triumf z rzędu.

Faworytami tego spotkania byli zawodnicy ekipy z Nicei. Warto jednak dodać, że piłkarze Puela nie zanotowali ligowej wiktorii od 3 lutego. Z kolei walczący o utrzymanie goście wygrali dwa mecze z kolei.

Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie już w trzeciej minucie tej piątkowej potyczki. Wtedy to bardzo dobrą okazję miał Plea, ale Leca popisał się skuteczną interwencję i zawodnicy klubu z Nicei mieli po tej akcji jedynie rzut rożny.

W 58. minucie sytuacja podopiecznych Puela mocno się skomplikowała, ponieważ czerwoną kartką został ukarany Baysse.

Trzy minuty potem goście wyszli na prowadzenie. Wówczas Cardinale został pokonany przez Diallo i to gracze Bastii byli bliżej zainkasowania kompletu oczek.

Podopieczni Puela nie zdążyli się otrząsnąć po stracie pierwszego gola, a już przegrywali 0:2, ponieważ na listę strzelców „wpisał się” Ayite.

W 76. minucie zawodnicy gospodarzy powinni zdobyć bramkę kontaktową, lecz Germain został zatrzymany przez dobrze interweniującego golkipera Bastii.

Ostatecznie wynik tego meczu już nie uległ zmianie i goście nieoczekiwanie triumfowali z zawodnikami Puela 2:0.

Nice - Bastia 0:2 (0:0)
0:1 Diallo 61’