15 stycznia 2016 r.| 20:30

• SędziaJerome Miguelgorry

Ben Arfa poprowadził Nice do wygranej

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: Francja.Goal.pl  |  15.01.2016 22:25
Piłkarze OGC Nice zanotowali dziś prawdopodobnie jedną z najcenniejszych wygranych w obecnym sezonie. W ramach 21. kolejki Ligue 1 pokonali na swoim terenie SCO Angers 2:1. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Podopieczni Claude'a Puela przegrywali bowiem do 80. minuty, ale wówczas sprawy w swoje ręce wziął Hatem Ben Arfa, który wykorzystał dwa rzuty karne i przechylił szalę zwycięstwa na korzyść swojej ekipy.

Spotkanie od mocnego uderzenia mogli rozpocząć przyjezdni. W czternastej minucie znakomity strzał głową oddał Pierric Capelle, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się golkiper Nice.

Napastnik zrehabilitował się dziesięć minut później. Romain Saiss posłał fantastyczne dogranie do wbiegającego między obrońców Capelle’a, który wpadł w pole karne i strzałem na dalszy słupek umieścił piłkę w siatce. Do końca pierwszej połowy inicjatywa przechodziła z rąk do rąk, ale ostatecznie żadna ze stron nie zdołał już zmienić rezultatu.

W 64. minucie po raz kolejny doskonale między słupkami zachował się golkiper Nice – Yoan Cardinale. Wybronił bowiem strzał z powietrza z bliskiej odległości autorstwa Billy’ego Ketkeophomphone’a.

Podopieczni Claude’a Puela z upływem czasu coraz mocniej naciskali rywali. Ostatecznie doprowadzili do wyrównania w 80. minucie. Rzut karny podyktowany po faulu wykorzystał bowiem Hatem Ben Arfa.

Ten sam zawodnik cztery minuty później ponownie skutecznie wyegzekwował jedenastkę. Tym razem sędzia sięgną po gwizdek po zagraniu ręką w szesnastce. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie.

OGC Nice - SCO Angers 2:1 (0:1)
0:1 Capelle 24'
1:1 Ben Arfa 80' (k.)
2:1 Ben Arfa 84' (k.)