• SędziaLee Mason
  • Widzowie50 152

Sroki opuszczają strefę spadkową

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  06.02.2016 17:54
W jednym z sobotnich spotkań 25. kolejki Barclays Premier League, Newcastle United skromnie pokonało West Bromwich Albion 1:0 (1:0) po golu Mitrovicia w 32. minucie. Dzięki dzisiejszej wygranej, a także porażce Norwich na Villa Park, Sroki opuściły strefę spadkową.

Aż czterech zmian po porażce na Goodison Park dokonał szkoleniowiec Srok - Aarons, Taylor, Tiote oraz Mitrović wskoczyli w miejsca Dummetta, Mbemby, Saivet i Pereza. Na trzy korekty po remisie ze Swansea zdecydował się Tony Pulis - za Evansa, Sessegnona i Rondona w pierwszej jedenastce wybiegli Chester, Gardner i Anichebe.

Pierwsze minuty należały zdecydowanie do gospodarzy, którzy mocno nacisnęli rywala i już na początku meczu mogli zdobyć bramkę. W szóstej minucie gry strzał Townsenda na rzut rożny sparował Foster, a po stałym fragmencie gry bramkarz The Baggies popisał się świetną paradą po uderzeniu Mitrovicia.

W 30. minucie piłkarzom Newcastle udało się nawet umieścić piłkę w siatce po strzale Tiote z dystansu, ale arbiter nie uznał bramki z powodu spalonego, na którym znajdował się jeden z gospodarzy zasłaniający pole widzenia Fosterowi.

Nie minęło 60 sekund a futbolówka znów zatrzepotała w siatce gości, ale tym razem nic nie odebrało już sympatykom The Magpies powodów do radości. Shelvey zagrał prostopadle do Mitrovicia, który płaskim strzałem pokonał wychodzącego z bramki Fostera.

Pomimo prowadzenia to gospodarze po zmianie stron częściej zapędzali się pod bramkę gości - w 67. minucie po dośrodkowaniu Janmaata minimalnie przestrzelił Wijnaldum, chwilę później w Fostera trafił Mitrović, a w 69. minucie bramkarz WBA wybronił dodatkowo próbę Townsenda. Swojej sytuacji nie wykorzystał również Sissoko po wymianie piłki z Wijnaldumem.

Dziesięć minut przed końcem meczu przebudzili się podopieczni Tony'ego Pulisa, ale próba Pritcharda z rzutu wolnego minęła bramkę Elliotta w niewielkiej odległości.

Po dwóch wyjazdowych porażkach, drugie zwycięstwo z rzędu przed własną publicznością zanotowało Newcastle, które dzięki dzisiejszej wygranej opuściło strefę spadkową. Dla The Baggies był to piąty kolejny mecz bez wygranej.

Newcastle United - West Bromwich Albion 1:0 (1:0)
1:0 Mitrović 32'