06 stycznia 2016 r.| 20:45

• SędziaMarco Di Bello

Partenopei górą w boju z Bykami

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  06.01.2016 22:41
Zgodnie z przewidywaniami piłkarze Napoli pokonali w ostatnim spotkaniu 18. kolejki ligi włoskiej FC Torino. Ekipa z Kampanii zwyciężyła przed własną publicznością z Il Toro 3:1, odnosząc swoje jedenaste zwycięstwo w sezonie.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Partenopei mieli cztery punkty straty do lidera rozgrywek, którym jest Inter Mediolan. Tym samym jedynym celem ekipy dowodzonej przez Maurizio Sarriego był komplet punktów, ale turyńczycy nie zamierzali tego ułatwiać. Już pierwszy kwadrans boiskowej rywalizacji zwiastował świetne widowisko, chociaż zespołem aktywniejszym była ekipa gospodarzy.

Pierwszy gol w meczu padł w 16. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Lorenzo Insigne, który oddał strzał sprzed pola karnego po zagraniu Jose Callejona. Il Toro do wyrównania doprowadzili w 32. minucie po kontrowersyjnym rzucie karnym podyktowanym po rzekomym przewinieniu na Bruno Peresie. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Fabio Quagliarella, który doprowadził do remisu.

Ostatnie słowo w pierwszej części gry należało natomiast do teamu spod Wezuwiusza. W roli głównej wystąpił Marek Hamsik, który otrzymał bardzo dobre podanie od Insigne, po czym strzałem z lewej nogi umieścił piłkę w siatce.

Tymczasem w 60. minucie na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Insigne, który miał wyraźną chęć na strzelenie swojego drugiego gola w meczu. Na jego przeszkodzie stanął jednak Daniele Padelli, który sparował piłkę po uderzeniu 24-latka na poprzeczkę, ratując swój zespół przed utratą trzeciej bramki.

W kolejnych minutach spotkania do głosu ponownie próbowali dojść goście. Swoje okazje strzeleckie mieli Emiliano Moretti oraz Maxi Lopez, ale efektu w postaci goli drużynie z Piemontu nie udało się osiągnąć. Ostatecznie do końca meczu rezultat nie uległ już zmianie i trzy punkty zostały w Neapolu.

SSC Napoli - FC Torino 2:1 (2:1)
1:0 Insigne 16'
1:1 Quagliarella 32' (k.)
2:1 Hamsik 41'