13 grudnia 2015 r.| 18:00

• SędziaNicola Rizzoli

Bez goli w hicie

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  13.12.2015 19:59
AS Roma podzieliła się punktami w wyjazdowym spotkaniu 16. kolejki Serie A z Napoli. Hit tej serii spotkań włoskiej ekstraklasy nie przyniósł goli, a bohaterem gości okazał się Wojciech Szczęsny (fot). Podział punktów na pewno cieszy Inter Mediolan oraz drużyny grające już wkrótce, czyli Juventus i Fiorentinę.

W szóstej minucie swoich sił spróbował Mohamed Salah, którego uderzenie zatrzymało się jednak tylko na bocznej siatce neapolitańczyków. Kwadrans został zamknięty uderzeniem głową Dzeko, ale Bośniak z zabandażowaną głową okazał się być nieskuteczny.

Najciekawszym momentem pierwszej odsłony był uraz jednego z asystentów sędziego głównego, który musiał zakończyć zawody. W golach i celnych strzałach mieliśmy natomiast 0:0.

W drugiej połowie więcej z gry miało Napoli. Po godzinie swoją okazję miał Marek Hamsik, ale jego uderzenie minimalnie minęło słupek bramki Szczęsnego. Dopiero w samej końcówce mieliśmy ogromne emocje - w 85 minucie Marek Hamsik znalazł się sam na sam z golkiperem Romy, a nasz rodak genialnie wybronił tę szansę.

W doliczonym czasie meczu ponownie na ustach wszystkich był wypożyczony z Arsenalu bramkarz. Wojciech Szczęsny w tylko sobie znany sposób wybronił strzał Driesa Mertensa, a na jego szczęście dobitka drugiego rezerwowego, czyli El Kaddouriego była niecelna.

Ostatecznie goli w Neapolu nie uświadczyliśmy, emocji było jak na lekarstwo.

SSC Napoli - AS Roma 0:0