20 września 2015 r.| 20:45

• SędziaAntonio Damato

Pogrom w Neapolu!

dodał: MW  |  źródło: SerieA.pl  |  20.09.2015 22:35
Jednostronny przebieg miał niedzielny hit włoskiej Serie A. Piłkarze Napoli nie dali żadnych szans Lazio Rzym, wygrywając ze stołecznym klubem w stosunku 5:0.

Drużyna z Neapolu miała po trzech kolejkach w swoim dorobku zaledwie dwa punkty, a w meczu z Lazio chciała wrócić na drogę zwycięstw. Gospodarze byli faworytami w oczach wielu kibiców i bukmacherów, ale nikt nie spodziewał się, że będzie to tak jednostronny pojedynek.

Co ciekawe, pierwszą znakomitą okazję na strzelenie gola mieli w tym meczu właśnie goście, gdy w siódmej minucie fatalnie spudłował z ośmiu metrów Keita. Niewykorzystana okazja zemściła się na Lazio w czternastej minucie, kiedy precyzyjnym strzałem zza pola karnego wynik otworzył Gonzalo Higuain.

Kolejny cios zadany został przez Napoli jeszcze przed przerwą, kiedy po rajdzie między obrońcami Lazio skutecznym strzałem popisał się Allan.

Pozostałe bramki padły po przerwie. W 48. minucie z gola cieszył się Lorenzo Insigne, dobijając piłkę po wcześniejszym uderzeniu Higuaina. Wygrana gospodarzy stała się pewna w 59. minucie, kiedy asystujący przy wcześniejszym trafieniu Argentyńczyk oddał mocny strzał, który przełamał rękawice bramkarza Lazio.

Wynik w Neapolu ustalony został w 80. minucie, kiedy piłkę płaskim uderzeniem pod nogami bramkarza posłał Manolo Gabbiadini.

KibicRomy | 20.09.2015 22:45

Jestem Fanem Romy od pamiętnego 2001 kiedy to Roma przechytrzyła wszystkich. Byłem w ten czas z Rzymie z Rodzina  i zakochałem się w Romie.  I wiem też że mecze miedzy Roma a Napoli tzn.. Derby Słońca to jeden z najważniejszych meczy w sezonie „ o ile Napoli gra w Serie A „ i Różnie między nami była była przyjaźń była nienawiść ale za dzisiejszy wynik  5:0  to ode mnie  Napoli ma kolacje :D

Rattlehead | 20.09.2015 22:46

O_oo a co tu się od...stało?

Yeah_bunny | 20.09.2015 23:09

Fajny mecz, dużo akcji, okazji, przyjemnie się oglądało. Lazio też miało kilka bardzo dobrych okazji, ale to gospodarze dominowało w tym meczu i to zwycięstwo jest w 100 % zasłużone.
Po ostatnich meczach widać że Napoli łapie formę, jeśli to coś więcej niż krótki wyskok, to mogą być bardzo groźni w tym sezonie.

Bardzo podobała mi się gra Insigne, myślę że teraz to najlepsza kandydatura na lewy atak do 4-3-3 w reprezentacji.

Meryl72 | 20.09.2015 23:39

Brawa dla Napoli Soccer, udany rewanż.

Kokodzambo | 20.09.2015 23:40

Co z tym Lazio? Najpierw 4:0 od Chievo, a teraz 5:0 od Napoli? Gdzie się podziała ekipa, która w drugiej połowie poprzedniego sezonu grała chyba najfajniejszą piłkę w lidze? Ani się jakoś szczególnie nie osłabili, bo odejście Cianiego, Ledesmy czy Cavandy dużą stratą nie jest ani zatrzęsienia kontuzji nie mają...

MrSmith | 20.09.2015 23:56

Po prostu żal!!!... co to za piłkarze w tym Lazio??? Taktyka?? Jaka taktyka?? Mimo respektu dla Napoli (bo to nie są żadne ogórki) to Lazio wydaje się rozbite jak Milan w tamtym sezonie( moja opinia)

Sila Spokoju | 21.09.2015 07:41

Jak to co ?
Wystarczy spojrzeć na skład Lazio i wszystko staje się jasne. Stawiałem na wygraną Napoli, co najmniej 2 bramkową. Może taki wymiar kary jest trochę zaskoczeniem, ale Lazio od początku sezonu prezentuje się marnie.
Trzeba czekać, bo to tylko kwestia czasu jak klub z Rzymu zacznie ogrywać pachołków z SerieA i punktować, choć na LM już raczej szans w tym sezonie nie będą mieli (głównie przez wzmocnienia rywali).

januszL | 21.09.2015 08:00

Napoli grało koncertowo, wychodziło im naprawdę bardzo dużo. Było widać swobodę i pomysłowość w rozegraniu. Kapitalny mecz Insignie, który był wszędzie i rozdzielał bdb piłki. W drugiej linii Napoli dobrze wypadł też Allan, przyzwoicie Hamsik i Jorginho. Higuain klasa światowa. Słabiej Callejon.
Lazio natomiast KATASTROFALNIE. Bardzo dużo błędów indywidualnych w prostych zagraniach (np. czwarta bramka sprezentowana przez Radu, czy pierwsza przez Hoedta czy jak mu tam). Keita bez pomysłu. Matri osamotniony nic nie mógł zrobić. W środku Onazi i Parolo zdominowani do tego, stopnia że Laziale nie byli w stanie rozegrać 10 podań z klepki.