• SędziaDaniele Orsato
  • Widzowie54 149

Napoli pokonuje Inter i lideruje!

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  30.11.2015 23:03
SSC Napoli pokonało w hicie 14. kolejki Serie A Inter Mediolan 2:1 i przeskoczyło nerazzurrich w tabeli stając się nowym liderem. Komplet drużynie Maurizio Sarriego zapewniła doppietta Gonzalo Higuaina, na którą goście odpowiedzieli jedynie trafieniem Ljajicia. Mediolańczycy grali ponadto całą drugą połowę w osłabieniu po wyrzuceni z boiska Yuto Nagatomo.

Kibicom nie było dane długo czekać na pierwsze trafienie w spotkaniu, chyba że mówimy o tych, którzy pojawili się na trybunach na 1,5 godziny przed pierwszym gwizdkiem (czyli 30 tysięcy osób!). Już w drugiej minucie Gonzalo Higuain otrzymał podanie w polu karnym od Callejona i uderzył nie do obrony.

W dziesiątej minucie swoją okazję miał Marek Hamsik, ale nie był to dzień Słowaka, który fatalnie przestrzelił. Po półgodzinie gry, po zbyt krótkim wybiciu, sił z dystansu spróbował Fredy Guarin, ale nie potrafił zmieścić się on w świetle bramki neapolitańczyków.

Gdy wydawało się, że nic już nie zmieni się do przerwy, zmieniła się liczebność drużyny gości. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał bowiem boczny obrońca Interu, Yuto Nagatomo.

Tym samym pierwszą połowę Inter kończył w dziesiątkę i z perspektywą gonienia wyniku po wznowieniu gry.

Po godzinie tejże powinno być już po wszystkim, gdy podanie na wolne pole, między dwóch defensorów Interu, otrzymał Gonzalo Higuain i w sytuacji sam na sam z Samirem Handanoviciem supersnajper Azzurrich okazał się być bezlitosny.

Nerazzurri w pięć minut później postanowili jednak, że nie złożą broni bez walki i Adem Ljajić zdobył gola kontaktowego po nieco szczęśliwym otrzymaniu futbolówki na 13 metrze i mocnym uderzeniu po krótkim rogu bramki zasłoniętego Pepe Reiny.

W samej końcówce ponownie mieliśmy wielkie emocje. Najpierw w 89 minucie piłkę meczową zmarnował Higuain, co mogło zemścić się w ostatniej akcji meczu, gdzie najpierw słupek obił Jovetić, następnie natomiast Miranda, którego główkę delikatnie sparował jeszcze Reina.

Ostatecznie więc to Napoli cieszyło się z kompletu punktów i pozycji lidera Serie A.

Ależ fenomenalny mecz :)

Gratki dla Napoli, wywalczyli sobie to zwycięstwo, ale ja jestem dumny z Interu, z tego co zaprezentowali.
Nie byliśmy gorsi, szkoda zmarnowanych sytuacji. No i te dwa słupki w 94 minucie ... :D

Jedna uwaga: JoJo powinien wejść kilka minut wcześniej i nie za najlepszego na boisku Perisica, tylko za cholernie zmęczonego Ljajic'a.

Forza Inter!

subiektywny | 30.11.2015 23:05

Bravo Inter. Piękna gra mimo osłabienia. Wspaniałe widowisko dla kibiców Serie A i nie tylko. Szkoda porażki ponieważ na ni nie zasłużyliśmy. Dziękuje za walkę. Dziś brakło szczęścia.
Forza Inter

neo88 | 30.11.2015 23:06

za najlepszego Perisica ?chyba inny mecz ogladalismy. Ja na miejscu Interu Perisica po tym meczu wystawiłbym na liste transferową, z resztą jak Icardiego, Guarina i Nagatmo. Gdyby Inter od początku grał w ataku Jovetic,Ljajic i Biabany Napoli by przegrało. Szkoda

łukaszek | 30.11.2015 23:06

jaka radośc reiny po zakonczeniu meczu :D

damien_urukhai | 30.11.2015 23:06

rogal nie ogladales to sie nie wypowiadaj. Inter wiosna ich zmiecie to pewne. Niedlugo Inter wraca na fotel lidera, zobaczycie.

Italia00 | 30.11.2015 23:07

Fajny mecz, warto było poświęcić 90 minut. Ciekawe widowisko bardzo ciekawych zespołów.

Wynik też mnie cieszy, bo Inter nie może za bardzo odskoczyć przed rudną wiosenną wobec innych zespołów a tak Fiorentina Remis,Roma przegrywa,Sassuolo remis - taki Juventus, który 4 kolejki temu był w tyłku jest o 5 punktów od LM.

Walka w tym sezonie będzie fascynująca!

pierog19 | 30.11.2015 23:08

Jest cos czego brakowalo tej druzynie - charakter . Grając w 10 , przeciwko Napoli pokazali sile !!! Przegralismy ale nie zaslużylismy. Zaraz zaczną się hejty , ze Inter gra piach... Ktos kto nie ogladal meczu nie powinien sie tu odzywac...

Sila Spokoju | 30.11.2015 23:08

[edit]

Mecz kolejki, brawo dla Neapolu, choć mieli dużo szczęścia!

Eccezionale | 30.11.2015 23:08

Pokazaliśmy ogromny charakter, jestem mega dumny z chłopaków. Napoli miało w składzie genialnego Higuaina a także bezmózgiego Nagatomo... Mimo wszystko jesteśmy drużyną i będziemy walczyć o top 3 do samego końca. Jest duży potencjał w tej drużynie.

daniel_inter | 30.11.2015 23:09

Taki Inter jak w drugiej połowie mogę oglądać w nieskończoność, pokazaliśmy charakater. Mimo gry w 10 Inter nie był wcale gorszy od Napoli i remis byłby tu sprawiedliwy. Te dwa słupki Jovetica i Mirandy w 93 minucie będą się śniły po nocach kibicom Interu.

dostojnyfarmata | 30.11.2015 23:10

Kto by pomyślał po pierwszej połowie, że w drugiej czeka tyle emocji :)
Po pierwszym kwadransie spodziewałem się 3:0 albo więcej bo Neapol z ładnym rozmachem atakował. A tymczasem kolejny mecz, gdy Inter zaczyna grać dopiero po czerwonej kartce.

Odet | 30.11.2015 23:10

Każdy kibic piłki (nie tylko Serie A, ale piłki) powinien zobaczyć ten mecz.

To jaką szczęśliwą i dobrą maszyną jest Napoli i to jak gaśnie z minuty na minutę.
To jak Inter grając w 10tkę tłamsi Neapolitańczyków. Te akcjie w doliczonym czasie, te słupki, tą radość Reiny.

Wspaniałe, piękne, włoskie Calcio.

Jestem dziś dumny z Mancio, Sylvinho i ich chłopaków.

Forza Inter.

Pozdr.

Eccezionale | 30.11.2015 23:12

@athalus
Brozović zagrał genialny mecz tak samo jak Ljalić a i Perisic dawał radę, choć razi jego brak zimnej krwi pod bramką rywala

ciechan4Inter | 30.11.2015 23:13

cieszę sie bardziej niz po tych wymęczonych 1:0 wygranych.
Napoli zaskoczylo straszną, wręcz toporną grą. Mancini znów sie wykazał świetnie przygotowaną drużyną taktycznie, ale wystawił yuto i guarin'a bez formy. ivan także dziś tragedia. Podarowaliśmy dziś dwie bramki, sami kopiąc się po czole...no ale Gonzalo to nie Icardi, absolutny geniusz,jedyny w swoim rodzaju.
Fenomenalny Inter (obiektywnie) dziś zjadł Napoli , ale przegrał. Jestem pozytywnie nastawiony. Liga trwa dalej w najlepsze

MateuszDabrowsk | 30.11.2015 23:15

No trzeba przyznać ze to najsłabszy mecz Napoli z czołówką w tym sezonie.
Inter niestety potwierdził że są naprawdę mocni w tym sezonie. Grając większą część meczu w 10 na najtrudniejszym terenie w Italii i to grając jak równy z równym - szacun. Napoli ma zbyt wąską kadre i ciekawe jak wytrzymają trudy sezonu. Milan ma ciągle szansę na podium. Oby to my a nie Juve wskoczyli na podium.

heheszki | 30.11.2015 23:16

Kibice przegranych są dumni i zachwyceni, fani wygranych pewnie cieszą się z trzech punktów i lidera. Tak wyglądałyby mecze w idealnym świecie. :)

Weo | 30.11.2015 23:17

Ale jestem dumny z Interu :D mimo przegranej na moje oko byliśmy dużo lepsi. W pierwszej połowie może i Napoli lepiej wyglądało ale w drugiej to już co innego. Najlepszy oczywiście Ljajić, nastpęnie Brozović i na 3 miejscu Biabiany.

Ragnarock | 30.11.2015 23:20

Perisic najlepszy na boisku? On gra koszmarnie. Wypuszcza sobie piłkę do przodu i strata. I tak cały czas. Za wysokie progi. A co się stało z Icardim? nie mam pojęcia ale wygląda beznadziejnie

oscarpanrafa | 30.11.2015 23:22

Anglicy dają 40 baniek za Icara sprzedał bym i jeszcze go zaniósł do Angli
za 40 baniek można kupić takiego ala Higuaina

Zako | 30.11.2015 23:24

Wiosna dla Interu moze byc mimo wszystko ciezsza. Napoli bylo jedynm, trudniejszym wyjazdem - poprzednie mecze (hipotetycznie nawet z Milanem grali u siebie) + Lazio na San siro. Ten team zweryfikują wyjazdy do Rzymu 2x , Turynu czy tez Florencji.

Fest | 30.11.2015 23:26

Wlaczylem po drugiej bramie Pipity, ze wzgledu na kupon (1/obie strzela) i myslalem że Inter nie wcisnie nic a tu szybka brama(dziwne zachowanie obrony) dominacja i Ljajic mógł dograc jeszcze na remis i z tego co czytam jeszcze síe działo, bo nie widziałem ostatnich 5 min.

Heh typowy Gonzalo strzela 2 bramki, zawodnik meczu, może zdobyc hattricka a jeszcze by zrobili z niego antybohatera heehe.

Poprawcie te reklamy na telefonie, bo nie moge ich zamknac jak klikam na x.

Odet | 30.11.2015 23:27

Generalnie większość naszych piłkarzy zagrała dziś dobrze lu nawet b.dobrze (wyjątek Łamagatomo i standardowo Guarin i Icardi).
Osobiście bardzo podobało mi się to jak D'Ambrosio gasił geniusza Insigne. Masakra. Najlepsza jest reakcja trybun, jak Insigne schodził: CISZA.
DD do Kadry !!!
Pozdr.

sanyi | 30.11.2015 23:28

ej, ale Brozovicia to szanujcie, dzisiaj po raz kolejny dobry mecz. można na niego liczyć, o ile Mancini go nie ustawi jako tetraquistę

gk87 | 30.11.2015 23:30

Jestem dumny z Interu dzisiaj!!!Pokazalismy charakter i wierze ,ze powlaczymy w tym sezonie o Scudetto,mimo porazki swietny mecz zwlaszcza w 2 polowie,szkoda straconego gola juz w 2 min i czerownej Yuto,ale Napoli watpie zeby dlugo sie utrzymalo na pozycji lidera,a az strach(dla kibicow Napoli) jak Higuain zlapie jakas dluzsza kontuzje,bez niego Napoli raczej by nie istnialo ,tak czy inaczej sezon trwa dalej,nie ma co zalamywac rak i juz w nastepnej kolejce z Genoa zaczacznowu wygrywac.

Bianconeri18 | 30.11.2015 23:37

Nadrabiamy 3pkt ! :D :D wolałem remis ale dobre i to :P

ma ktoś link do skrótu meczu ale taki sensowny ? nie mogłem obejrzeć meczu niestety praca :)

Zebry | 30.11.2015 23:42

świetny mecz!, prawdziwy hit kolejki!

Niepoprawny | 30.11.2015 23:46

Gra w tygodniu (a do tego w czwartki) robi swoje i mimo, że Napoli grało w przewadze nie było tego widać. Ktoś powie, że przecież w Belgii wystąpiło tylko paru zawodników z pierwszego składu, ale jednak podróże robią swoje, a poza tym przygotowania do meczu wyglądają zupełnie inaczej gdy ma się ponad tydzień "wolnego".
Tak jak już pisałem po meczu Fiorentiny, szybkie pożegnanie z LE (1/16) i jest duża szansa na pudło w SerieA, a przy odrobinie szczęścia nawet mistrzostwo.
Co zwycięży? Chęć gry w LE i różne nikłe nadzieję z tym związane czy może partykularne interesy i bliższa przyszłość.

obiektywniak | 30.11.2015 23:57

Powiadam wam Napoli bedzie mistrzem Wloch jesli beda omijac ich kontuzje . Dzis zagrali slabo ale wygrali . Przede wszystkim braklo im zmiennikow na skrzydla bo taki Mertens jakby wszedl czy nawet Gabbiadini to by pewnie szaleli a tak Insigne w drugiej polowie sie zmeczyl i szybko zszedl ,( Callejon jest przecietny i nie jest raczej kreatorem) , pozniej Hamsik to samo i Napoli nie bylo . Jedynie szarze Higuaina sprawialy zagrozenie. Azzurri tez zbyt bardzo sie rozluznili i byli w przekonaniu ze nic im sie nie stanie po drugiej bramce a bylo to bledem bo Inter gral bardzo ambitnie i nawet w 10 mogl wyrownac .
Jednak 3 pkt zostaly w Neapolu ktore zostalo liderem . Oby omijaly ich kontuzje bo potencjal ofensywny maja olbrzymi . Inter natomiast wydaje sie ze bedzie w top 3 bo Roma puchnie i lapie kaca moralnego po klesce jak rok temu . Na podium wejdzie tez Juventus bo Stara Dama ma najsilniejszy i najbardziej doswiadczony sklad we Wloszech .
Choc duzo sie moze zmienic to mam przeczucie ze podium bedzie wygladac tak
1Napoli
2Juventus
3Inter

pelus33 | 01.12.2015 00:29

szkoda ze nie ogladalem tego meczu bylem w pracy.....tylko 7 pkt straty do interu gonimy forzaaa

zorpoks | 01.12.2015 00:57

Gratulacje dla Napoli. Świetne widowisko aktualnie dwóch czołowych drużyn SerieA.
Nie tłumaczcie już tak Napoli, że nie zdominowali u siebie Interu grającego w 10.
To Inter postawił twarde warunki. Widać w Interze ogromny potencjał, a oni ciągle się ze sobą zgrywają.
Będzie tylko lepiej. Inter sporo namiesza w tym sezonie.
Jak narazie podium zapowiada się Inter, Napoli i może Juve. Nie można skreślać solidnej Violi i chimerycznej Romy. W Milan średnio wierzę. Myslę, że skończą na miejscu 5-6. Ale oczywiście mogę się mylić. Wróżką nikt tu z nas nie jest :)

dalmare | 01.12.2015 03:07

Największy mecz jaki widziałam w tym sezonie, nie wiem na ile typowy dla mało znanego mi Interu, za to bardzo typowy dla znanego mi od 3ch sezonów Napoli, mimo zmiany trenera niosącej spore skutki. Walka dwóch odmiennych żywiołów zachwyciła mnie, a po czasie zdumiałam się jak nadal sobą jest Napoli ulepszane przez Sarriego.
Sarri wydobył najlepsze cechy z poszczególnych graczy: odnowił Insigne, Jorginho, Hamsika, Higuaina rozsypanego w lecie po swym trudnym maju/lipcu, noszącego nerwy na wierzchu nawet w wakacje gdy upokarzały go zaczepki na ulicach (przestrzelone karne). Uwielbiam chimery Higuaina, jest nadal lwem pola karnego, nie traci magii, zyskuje pewność.
Mimo rewolucji Sarriego widziałam dziś Napoli które znam od dawna: lśniące, zdobywające, trwoniące, w końcu słabnące fizycznie, przy zmianach bez asa w rękawie. Napoli ma wspaniałego właściciela, który nie ma nieograniczonych funduszy.

Wspaniały dziś Inter; inkasuje cios w 2', usunięcie gracza, drugi cios 2-0, po czym odpowiada w osłabieniu 2-1, odmawia 3-1 Higuainowi, i prawie zadaje cios w końcówce: Jovetic, MirandaXReina. Dziś Inter nie musiał przegrać.
Jest jeszcze zbyt wcześnie, nie wiemy jaka będzie kontynuacja Napoli, lub czy Inter potwierdzi dzisiejszą jakość, a przede wszystkim nie wiem czy moja drużyna potwierdzi świeży progres- ale pięknymi przeciwnikami byłyby w walce o prymat błyszczące Napoli i taki jak dziś Inter. Tyle jakości i odmienności na szczycie SerieA? zbyt piękne, ktoś z nich obniży lot choć może i tak będzie na podium.

cafe | 01.12.2015 09:27

Niech nacieszą się tym pierwszym miejscem, bo oddech Mistrza Włoch czuć już za plecami. Napoli spuchnie prędzej czy później tak samo jak karuzela napędzana przez Pana Manciniego. O Fiorentinie już nawet nie wspominam, tym bardziej o Sassuolo. Żeby wygrać Scudetto trzeba mieć drugi mocny garniturek, a taki tylko posiada Roma i Juventus.

zorpoks | 01.12.2015 10:30

Tylko popatrz na to jak składem rotuje Mancini. Nigdy nie wiadomo kto wybiegnie na murawę, a twierdzisz, że Inter ma wąską kadrę. Tam każdy daje z siebie wszystko.
Twierdzisz również, że Inter spuchnie, a jak narazie to widać ciągły progres i coraz lepszą grę graczy Manciniego.
Poza tym czy dla Interu, aż taka ważna jest szeroka kadra nie grając w europejskich pucharach?
Bądźmy poważni.
Twój komentarz traktuję bardziej jako pobożne życzenia, a nie konkretne i rzetelne wnioski.

Adqu | 01.12.2015 11:32

Świetne widowisko, tak właśnie powinny wyglądać mecze lidera z vice!

Pierwsza połowa w wykonaniu gości , mocno chaotyczna, bramka stracona w 2minucie mocno podcięła skrzydła Interowi. Dobrze, że nie skończyło się jak z Violą. Higuan klasa sama w sobie! Brawo
Martwi mnie brak Icardiego, prawie nie widoczny, opaske powinien nosić Medel.  Zgodze się z jednym z komentarzy, że Jojo powinien wejsc dużo wcześniej.

Ostatnie minuty oglądałem na stojąco, Napoli miało mega szczęście, że dociągneli z wynikiem 2-1 albo Inter mega pecha. Przypomne, że głupi faul Nagatomo "pozwolił" nam grać w 10tke!
Takich nerrazurich chce oglądać co tydzień, a z napoli się jeszcze policzymy na wiosne. Brawo!
Tylko wynik tu nie pasuje :/

bartolomeo | 01.12.2015 12:17

@Niepoprawny
Pełna zgoda. W dużej mierze dzięki zaangażowaniu Napoli i Fiorentiny w rozgrywki LE, 3 miejsce na koniec zajęło znacznie piłkarsko słabsze Lazio (wiem, że był ten dramatyczny mecz bezpośredni w ostatniej kolejce, ale gdyby kilka razy Benitez przed LE nie dawał odpoczywać kluczowym graczom w meczach ligowych to o niczym by nie decydował), a nie grająca niczego rewelacyjnego Roma spokojnie zgarnęła wicemistrzostwo. Ale Scudetto chyba jednak dla Juve.

dalmare | 01.12.2015 19:18

"...ten mecz pokazal jak powinni grac liderzy i niestety Zebrom troche do takiej gry brakuje."

Od mistrza chcę bezbłędnej obrony, automatyzmów w środku, alternatyw w ataku. Niektórych z tych aspektów jeszcze Juventusowi brakuje. Dobrze widziana też u mistrza nieubłaganość pod bramką (jaką ma Higuain) i wola zmiany meczu (jaką miał wczoraj Inter).