10 kwietnia 2016 r.| 15:00

• SędziaDomenico Celi

Napoli ogrywa Hellas i odpowiada Juve

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  10.04.2016 16:56
Napoli nie miało najmniejszych problemów z pokonaniem outsidera tego sezonu, Hellas Werona. Neapolitańczycy zwyciężyli rywala aż 3:0, a pod nieobecność Gonzalo Higuaina do siatki trafiali Gabbiadini, Insigne i Callejon.

W pierwszych minutach Hellas pokazało ambitną grę i zagrażało bramce Napoli, jednak to gospodarze mieli najlepszą okazję w pierwszym kwadransie spotkania. W 10 minucie z rzutu wolnego z ostrego kąta przymierzył Lorenzo Insigne i obił słupek bramki rywala.

W dalszych minutach swoich sił próbował kilkukrotnie Manolo Gabbiadini. Napastnik neapolitańczyków, który zastępował w wyjściowej jedenastce zawieszonego Higuaina, najpierw został wypuszczony sam na sam z Gollinim i obił słupek, później dwukrotnie przegrał pojedynki z golkiperem Hellasu. Szczególnie druga z interwencji była fenomenalna.

Po półgodzinie Gollini musiał jednak skapitulować, gdy najpierw wybronił strzał Jose Callejona, ale przy momentalnej dobitce Manolo Gabbiadiniego golkiper Hellasu był bez szans.

To nie był koniec emocji w pierwszej odsłonie spotkania, bo w samej końcówce w polu karnym faulował Souprayen, który wyleciał za przewinienie z boiska. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Lorenzo Insigne, długo drobił podczas rozbiegu i w końcu nie dał szans bramkarzowi.

W drugiej połowie Napoli nieco zwolniło, a Hellas nie miało pomysłu na gola kontaktowego. Trafienie ujrzeliśmy dopiero w 70 minucie, do siatki piłkę skierował, po podaniu od dopiero co wprowadzonego Omara El Kaddouriego, Jose Callejon.

Napoli odpowiedziało więc Juventusowi i wygrało swój mecz.

SSC Napoli - Hellas Werona 3:0 (2:0)
1:0 Gabbiadini 33'
2:0 Insigne (kar.) 45+2'
3:0 Callejon 70'