31 stycznia 2016 r.| 15:00

• SędziaDavide Massa

Napoli nie pozostawiło złudzeń Empoli

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  31.01.2016 16:52
Napoli odpowiedziało Juventusowi w sposób najlepszy z możliwych - podopieczni Maurizio Sarriego rozbili na Stadio San Paolo Empoli aż 5:1. Łukasza Skorupskiego pokonywali w niedzielne popołudnie Higuain, Insigne, Callejon (doppietta) oraz Camporese, który zaliczył trafienie samobójcze.

Od samego początku pojedynku Napoli zdecydowanie atakowało niżej notowanego rywala i po kwadransie powinno było prowadzić. Wowczas to Lorenzo Insigne świetnie obsłużył w środku pola karnego Gonzalo Higuaina, a ten uderzył z około 11 metra i wydawało się, że piłka będzie musiała znaleźć się w siatce. Innego zdania był Łukasz Skorupski, który fenomenalnie wybronił strzał Argentyńczyka.

Pierwsze pół godziny to zresztą atak za atakiem gospodarzy, ale to nie oni otworzyli wynik meczu, bo w 28 minucie Leandro Paredes potężnie uderzył z rzutu wolnego, futbolówka odbiła się jeszcze od muru i wpadła obok bezradnego w tej sytuacji Pepe Reiny.

To był impuls, jakiego potrzebowali gracze Maurizio Sarriego, którzy do wyrównania doprowadzili w pięć minut później. Lorenzo Insigne ponownie obsłużył Gonzalo Higuaina, a ten uderzeniem głową nie dał szans Skorupskiemu. fatalnie krycie w tej sytuacji zgubił Camporese.

Przed przerwa mieliśmy jeszcze jednego gola, ponownie do siatki trafiali neapolitańczycy. Lorenzo Insigne przymierzył z rzutu wolnego w sposób co najmniej genialny i mimo iż Łukasz Skorupski wyciągnął się jak struna, to był zmuszony wciągać futbolówkę z siatki.

Do przerwy mieliśmy więc prowadzenie miejscowej ekipy 2:1.

Tuż po wznowieniu spotkania w drugiej odsłonie ponownie o sobie dał znać Camporese, który wbił futbolówkę do siatki po dograniu na pole bramkowe Jose Callejona. Obrońca uprzedził Łukasza Skorupskiego, który już był gotowy łapać piłkę.

Empoli szukało trafienia kontaktowego, ale w 83 minucie wszystko było już jasne - Jose Callejon dostał piłkę od rezerwowego Driesa Mertensa i bez większych problemów pokonał polskiego bramkarza Empoli wbijając piłkę z około dwóch metrów..

Tym samym Napoli pokonało Empoli, jednak nie 4 a 5:1. W 88 minucie do siatki trafił bowiem Jose Callejon, ktory po krótkim rogu ustalił wynik pojedynku na Stadio San Paolo.

SSC Napoli - Empoli FC 5:1 (2:1)
0:1 Paredes 28'
1:1 Higuain 33'
2:1 Insigne 37'
3:1 Camporese (sam.) 52'
4:1 Callejon 83'
5:1 Callejon 88'