05 marca 2016 r.| 20:45

• SędziaMarco Di Bello

Napoli lepsze od Chievo

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  05.03.2016 22:40
Napoli pokonało w drugim sobotnim spotkaniu Serie A Chievo Werona 3:1. Pracowity wieczór miał, zastępujący Albiola, Vlad Chiriches - obrońca najpierw popełnił błąd, który dał prowadzenie gościom, a później zdobył gola już na 2:1. Wcześniej bowiem do siatki trafił niezawodny Higuain, a dzieła zniszczenia dopełnił w drugiej połowie Jose Callejon.

Już w drugiej minucie Chievo wyszło na prowadzenie za sprawą Vlada Chirichesa, który fatalnie zachował się na 40 metrze od bramki, gdzie dał odebrać sobie piłkę przez Lucę Rigoniego, który pomknął na bramkę i uderzeniem z 16 metrów nie dał szans Reinie.

Początkowy falstart nie wybił jednak gospodarzy z rytmu, bo odpowiedź nadeszła już w szóstej minucie, gdy świetną akcję na skrzydle przeprowadził boczny obrońca Napoli, Ghoulam. Wrzucił on piłkę na około szósty metr, skąd Higuain wbił ją do siatki.

Na pierwsze prowadzenie miejscowych trzeba było jednak czekać aż do 38 minuty. Wówczas to po rozegraniu rzutu rożnego Jorginho wrzucił piłkę w szesnastkę, a tam świetnie na długim słupku odnalazł się Vlad Chiriches, który szczupakiem pokonał Bizzarri zmazał winę z pierwszej akcji meczu.

W samej końcówce Napoli mogło postawić kropkę nad i. Najpierw Lorenzo Insigne znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale uderzył niecelnie, a później golkipera gości sprawdził Marek Hamsik, którego strzał Bizzarri świetnie sparował na rzut rożny.

Do przerwy utrzymało się więc minimalne prowadzenie Azzurrich, jednak przy ich niepewnej grze w defensywie niczego nie można było wykluczyć w drugiej połowie.

Ta rozpoczęła się zdecydowanie spokojniej od pierwszych 45 minut, bo na pierwszą ciekawą okazję musieliśmy czekać aż 20 minut. Wtedy świetną górną piłkę na skraju pola karnego dostał Callejon, po czym wdarł się w szesnastkę i potężnie uderzył na bramkę. Futbolówkę zdołał jeszcze musnąć rękawicą Bizzarri, co spowodowało, że odbiła się ona od poprzeczki i wyszła w pole.

Chwilę później było już jednak po meczu, gdy Allan znalazł się z piłką tam, gdzie w wyżej opisywanej akcji był Callejon i zagrał płasko w okolice pola bramkowego, gdzie wybiegł właśnie hiszpański skrzydłowy Napoli i pokonał bramkarza Chievo dając miejscowym komfortowe prowadzenie.

To utrzymało się do samego końca i komplet punktów pozostał w Neapolu na Stadio San Paolo.

SSC Napoli - Chievo Werona 3:1 (2:1)
0:1 N. Rigoni 2'
1:1 Higuain 6'
2:1 Chiriches 38'
3:1 Callejon 70'