07 lutego 2016 r.| 15:00

• SędziaDaniele Doveri

Higuain daje komplet Napoli

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  07.02.2016 16:59
W jednym z popołudniowych spotkań 24. kolejki Serie A Napoli pokonało skromnie Carpi 1:0 i utrzymało przewagę nad Juventusem. Gola na wagę kompletu punktów zdobył nie kto inny jak Gonzalo Higuain, który wykorzystał rzut karny.

Napoli szybko wzięło się do roboty i już w drugiej minucie Ghoulam uruchomił Gonzalo Higuain a najskuteczniejszy strzelec Napoli uderzył mocno na bramkę i tylko interwencja Beleca uratowała beniaminka przed utratą bramki. Chwilę później swoją okazję miał Allan, ale uderzył bardzo niecelnie.

Higuain jak zawsze był bardzo aktywny od pierwszych minut i przed upływem dziesięciu minut miał kolejną okazję - w tym wypadku Argentyńczyk trafił jednak tylko w boczną siatkę. Po 30 minutach Napoli powinno dostać rzut karny, gdy Callejon był pociągany w szesnastce za koszulkę. Sędzia jednak nie podyktował jedenastki.

Przed przerwą Mancosu zdecydował się na uderzenie głową po krótkim słupku Pepe Reiny, który tylko odprowadził piłkę wzrokiem. Na szczęście dla golkipera Azzurrich jedynie poza linię końcową. W odpowiedzi Callejon przymierzył z linii pola karnego obok słupka.

Do przerwy ostatecznie goli w Neapolu nie uświadczyliśmy i gospodarze musieli się bardzo postarać po zmianie stron.

Po zmianie stron Napoli bardzo szybko mógł wyjść na prowadzenie miejscowy zespół. Kalidou Koulibaly przymierzył głową i piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. Po raz kolejny kontrowersje mieliśmy w 51 minucie, gdy Callejon znajdując się w czystej sytuacji zdaniem sędziego znajdował się na spalonym.

W 56 minucie Carpi zdecydowanie utrudniło swoją sytuację, gdy Bianco otrzymał drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę i beniaminek grał w dziesiątkę.

W 69 minucie Gonzalo Higuain otrzymał od losu szansę na 24 trafienie, gdy Koulibaly został sfaulowany w szesnastce przez piłkarza Carpi. Supersnajper Azzurrich podszedł do futbolówki i uderzył z jedenastu metrów nie do obrony.

SSC Napoli - Carpi FC 1:0 (0:0)
1:0 Higuain (k.) 69'