19 kwietnia 2016 r.| 20:45

• SędziaAndrea Gervasoni

Zemsta Napoli, Mertens show w Neapolu!

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  19.04.2016 22:41
Prawdziwą kanonadę urządziło sobie Napoli w meczu z Bologną i pokonało rossoblu aż 6:0. Bohaterem Azzurrich był Dries Mertens, który zaliczył klasycznego hattricka i dołożył asystę przy jednym z dwóch trafień Manolo Gabbiadiniego. Tym samym podopieczni Sarriego zemścili się za porażkę z rundy jesiennej tego sezonu.

Już po dziesięciu minutach Dries Mertens popisał się genialnym podaniem do Manolo Gabbiadiniego, który znalazł się z prawej strony pola karnego. Zastępujący Higuaina napastnik z pierwszej piłki uderzył po długim rogu i Mirante mógł zacząć odliczać do sześciu.

W 35 minucie doszło do faulu w szesnastce - Mbaye dostał żółtą kartkę, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Manolo Gabbiadini. Były gracz Sampdorii wytrzymał próbę nerwów i całkowicie zmylił golkipera przyjezdnych.

Trzecie trafienie przyszło dopiero w 58 minucie, gdy swoje show rozpoczął Dries Mertens. Po świetnie rozegranej akcji całego zespołu, piłka trafiła do skrzydłowego, który ośmieszył obrońców i założył siatkę Antonio Mirante.

W ostatnim kwadransie El Kaddouri wypatrzył podaniem Mertensa, ale nie było to dogranie genialne - otwierające drogę do bramki. Strzał umożliwił dopiero Luca Rossettini, którzy obracając się stracił równowagę i przewrócił. Pozostawiło to gracza Napoli sam na sam z bramkarzem. Możecie wyobrazić sobie wynik takiego spotkania.

Wydawało się, że Napoli zwolni tempo i zadowoli się prowadzenie 4:0, ale w 88 minucie ponownie popisał się Mertens. Przy pasywnej grze Ibrahima Mbaye zawodnik Napoli zdołał uderzyć z 16 metrów i piłka zatrzymała się dopiero w siatce, po tym jak w padła w okienko bramki.

Zamroczonego rywala dobił kilkadziesiąt sekund później David Lopez i mecz zakończył się pogromem 6:0.

SSC Napoli - Bologna FC 6:0 (2:0)
1:0 Gabbiadini 10'
2:0 Gabbiadini (k.) 35'
3:0 Mertens 58'
4:0 Mertens 80'
5:0 Mertens 88'
6:0 D. Lopez 89'