• SędziaAntony Gautier
  • Widzowie15 066

Lyon pokonuje Montpellier

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: francja.goal.pl  |  08.04.2016 22:32
Gracze Lyonu pokonali na wyjeździe Montpellier 2:0 (2:0) i awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli francuskiej Ligue 1.

Faworytami tej piątkowej konfrontacji byli goście, którzy w ostatnich tygodniach spisują się naprawdę bardzo dobrze - w przeciwieństwie do graczy Montpellier.

Piłkarze Les Gones wyszli na prowadzenie w 34. minucie tego inauguracyjnego meczu 33. kolejki Ligue 1. Wówczas golkipera Montpellier pokonał Cornet.

Zawodnicy trenowani przez Genesio podwyższyli sześć minut potem. Znowu przypomniał o sobie Cornet, który drugi raz zaskoczył Jourdrena.

Dziewięć minut po zmianie stron bramkę na 3:0 mógł zdobyć Lacazette. Napastnik klubu ze Stade Gerland zmarnował jednak bardzo dobrą sytuację.

W 76. minucie ten sam zawodnik stanął przed kolejną okazję, ale znowu nie udało mu się wpisać na listę strzelców. W doliczonym czasie gry szansę miał Fekir, lecz też spudłował i finalnie goście triumfowali 2:0.

Dzięki tej wiktorii podopieczni Genesio awansowali na drugie miejsce w tabeli. Trzeba jednak zaznaczyć, że w niedzielę swój mecz grają piłkarze Monaco. Jeśli co najmniej zremisują, to oni zostaną wiceliderami.

Montpellier - Lyon 0:2 (0:2)
0:1 Cornet 34'
0:2 Cornet 40'