• SędziaTony Chapron
  • Widzowie12 842

Skromna wygrana Monaco

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: francja.goal.pl  |  06.02.2016 15:58
W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 25. kolejki Ligue 1, AS Monaco skromnie 1:0 pokonało u siebie OGC Nice i umocniło się na drugim miejscu w ligowej tabeli. Gospodarzom wygrana nie przyszła jednak łatwo.

Monaco już w siódmej minucie mogło objąć prowadzenie. Po zagraniu Dirara w pole karne, do piłki dopadło Love, ale jego uderzenie wybronił dobrze ustawiony bramkarz. Kilka minut później bramkarza gości zaskoczyć próbował Pasalić. Cardinale zdołał jednak odbić futbolówkę.

Goście odpowiedzieli w 20. minucie i byli bardzo blisko objęcia prowadzenia. Po zagraniu Koziello z prawej strony boiska piłka trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Subasicia. Kilka chwil później było groźnie pod bramką Nice. Po dośrodkowaniu Raggiego, obok słupka główkował Vagner Love. Brazylijczyk w pierwszej połowie miał jeszcze jedną sytuację, ale uderzył nad poprzeczką. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga część meczu fatalnie rozpoczęła się dla Monaco, bowiem w 48. minucie za niesportowe zachowanie czerwoną kartką ukarany został Dirar. Tym samym gospodarze musieli grać w osłabieniu. Nie przeszkodziło to im jednak w odniesieniu zwycięstwa. W 81. minucie, po dośrodkowaniu Moutinho z rzutu wolnego, piłkę głową trącił Bakayoko i bramkarz musiał wyciągać piłkę z siatki.

W końcówce meczu goście ruszyli jeszcze do ataku, ale w bramce Monaco świetnie spisywał się Subasić. Golkiper gospodarzy bronił uderzenia między innymi Caddy'ego i Baysse. Wynik nie uległ już zmianie, a trzy punkty trafiły na konto Monaco.

AS Monaco - OGC Nice 1:0 (0:0)
1:0 Bakayoko 81'