14 maja 2016 r.| 20:45

• SędziaNicola Rizzoli

Milan przegrywa na koniec koszmarnego sezonu

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  14.05.2016 22:49
AS Roma w ostatniej kolejce Serie A pokonała na wyjeździe AC Milan, wygrywając 3:1. Wielkie zwycięstwo Giallorossich było udziałem między innymi Mohameda Salaha, Stephana El Shaarawy'ego oraz Emersona, którzy zdobyli bramki dla ekipy ze stolicy Włoch. Honorowe trafienie dla Rossonerich padło łupem Carlosa Bakki.

Z Mario Balotellim i Tomasem Locatellim gospodarze mieli pokusić się o pokonanie stołecznej ekipy, co pozwoliłby mediolańczykom marzyć o szóstym miejscu w tabeli ligi włoskiej. Jednak rzymianie też mieli o co grać, bo wciąż mieli szanse na wicemistrzostwo. Emocje były gwarantowane.

Batalia Milanu z Romą na pewno nie należała w pierwszej połowie do ekscytujących. Aczkolwiek zakłamaniem byłoby stwierdzenie, że w stolicy Lombardii nic ciekawego się nie działo. Już w 17. minucie po błędzie defensywy rywali okazję do zdobycia bramki miał Salah. Egipcjanin jednak swojej sytuacji nie wykorzystał.

Tymczasem w 19. minucie Salah zrehabilitował się za zmarnowaną szansę i po kapitalnym zagraniu od Kevina Strootmana zawodnik rzymian zaliczył swoje 15 trafienie w sezonie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, w których brał udział Salah. Z kolei w 31. minucie ze świetnej strony pokazał się Wojciech Szczęsny, który skutecznie stanął na przeszkodzie Keisuke Hondy. Do przerwy Roma prowadziła jednym golem.

W drugiej części gry mieliśmy do czynienia z konsekwentną grą podopiecznych Luciano Spallettiego, która miała przełożenie na końcowy rezultat boiskowej rywalizacji. Najpierw w 59. minucie El Shaarawy zdobył bramkę na 2:0 dla rzymian, będąc w sytuacji oko w oko z Gigi Donnarummą. Dodajmy, że piłkarz Romy nie celebrował swojego trafiania.

Natomiast w ostatnich fragmentach gry jego wynik zmienił Emerson, zamieniając na gola piękne podanie piętą Francesco Tottiego. Rozmiary Porażki zmniejszył jeszcze Bacca, ale mimo wszystko stołeczna drużyna zanotowała 23 zwycięstwo w trwającym sezonie. Jednakże wiktoria rzymian nie dała temu zespołowi drugiego miejsca w lidze na koniec rozgrywek.

AC Milan - AS Roma 1:3 (0:1)