08 listopada 2015 r.| 17:00

• SędziaAntony Gautier

Nice wygrywa w Marsylii

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Francja.goal.pl  |  08.11.2015 18:55
Olympique Marsylia doznała kolejnej porażki na Stade Velodrome. Drużyna Nicei triumfowała tam w niedzielne popołudnie 1:0.

Marsylczycy wygrali dwa ostatnie ligowe spotkania, a w trzech nie zaznała smaku porażki. Gospodarze byli zatem dobrej myśli przed spotkaniem trzynastej kolejki Ligue 1.

Drużyna Nicei dowiodła jednak tego, że nieprzypadkowo zajmuje w tym sezonie wyższą lokatę w tabeli. W meczu tym oglądano tylko jednego gola, a zdobył go już w szesnastej minucie pojedynku Valere Germain, który oddał płaski strzał sprzed pola karnego.

Dogodnych okazji było w drugiej połowie gry jak na lekarstwo. Zarówno w posiadaniu piłki, jak i w liczbie strzałów przeważali co prawda marsylczycy, ale razili w tym meczu nieskutecznością. Spore zastrzeżenia można mieć zwłaszcza do postawy ofensywy, na czele z N'Koulou i Michym Batshuayim.

Za sprawą wygranej na Stade Velodrome Nicea awansowała na szóstą lokatę w tabeli. Dopiero dwunastą pozycję zajmuje z kolei Marsylia.

Olympique Marsylia - OGC Nice 0:1 (0:1)
0:1 Germain 16'