• SędziaMichael Jones
  • Widzowie53 920

City podniosło się z kolan

dodał: Przemysław Kucharzak  |  źródło: anglia.goal.pl  |  09.04.2016 20:23
Manchester City, mimo tego, że po 6 minutach przegrywał 0:1, wygrał 2:1 z West Bromwich Albion w ostatnim sobotnim meczu 33. kolejki Premier League.

Mecz na Etihad Stadium rozpoczął się iście sensacyjnie, gdyż na prowadzenie bardzo szybko wyszli goście, a konkretnie uczynili to w 6. minucie, kiedy bramkę zdobył Stephane Sessegnon. Zawodnik z Beninu popisał się ładnym półwolejem, którym zaskoczył Joe Harta. Wydaje się, że Anglik mógł spisać się w tej sytuacji lepiej, gdyż piłka wpadła w krótki róg jego bramki.

Goście z prowadzenia jednak nie cieszyli się zbyt długo, gdyż tylko do 19. minuty. Wtedy to rzut karny wywalczył Aleksandar Kolarov, a jedenastkę na bramkę zamienił Sergio Aguero.

Wynik 1:1 utrzymał się do przerwy oraz w pierwszej części drugiej odsłony meczu, dlatego też Manuel Pellegrini zdecydował się na wpuszczenie na plac gry Yayi Toure czy Kevina De Bruyne, którzy rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych. I na wymierne efekty nie trzeba było długo czekać. Co prawda żaden z nich bramki dającej Obywatelom prowadzenie nie strzelił, ale stało się to kilka minut po ich wejściu. Decydującą o losach spotkania bramkę zdobył Samir Nasri, dobijając dwa kolejne strzały Sergio Aguero.

Manchester City wygrał zatem drugie spotkanie z rzędu w Ekstraklasie i doskoczył do trzeciego w tabeli Arsenalu na dwa punkty.

Manchester City - West Bromwich 2:1 (1:1)
0:1 Sessegnon 6'
1:1 Aguero (k) 19'