• SędziaManuel Gräfe
  • Widzowie32 107

Mainz pokonuje Schalke

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  12.02.2016 22:27
W pierwszym spotkaniu 21. kolejki niemieckiej Bundesligi Mainz pokonało Schalke 2:1 i zrównało się z ekipą z Gelsenkirchen punktami w ligowej tabeli. Gole na wagę kompletu zdobyli Bussmann i Baumgartlinger, honor przyjezdnych uratował natomiast Belhanda (fot).

Po pierwszej połowie mieliśmy jednobramkowe prowadzenie gospodarzy. W 33 minucie Neustadter zbyt lekko wybił piłkę przed pole karne, a ta spadła wprost pod nogi Bussmanna, a ten bez zastanowienia uderzył z prostego podbicia i zaskoczył bezradnego  Fahrmanna.

Tuż po zmianie stron Schalje zdołało wyrównać stan rywalizacji. Już w 46 minucie Sane doskonale wypatrzył z linii końcowej Huntelaara, a ten uderzył tak, że golkiper zdołał skutecznie interweniować. Na jego nieszczęście napastnik zdołał jeszcze odegrać do Belhandy, a ten dopełnił formalności.

Po utracie gola Mainz bardzo szybko mogło ponownie wyjść na prowadzenie, ale miejscowi nie potrafili wykorzystać błędu Sane.

Co się odwlecze, to nie uciecze - w ostatnim kwadransie w końcu zobaczyliśmy gola. Do siatki trafiło oczywiście Mainz, a dokładniej Julian Baumgartlinger. Zawodnik otrzymał miękką, wysoką wrzutkę od Clemensa i głową, po koźle pokonał bramkarza.

Wynikiem 2:1 zakończyło się to spotkanie i komplet punktów pozostał na Coface Arena.

FSV Mainz - Schalke Gelsenkirchen 2:1 (1:0)
1:0 Bussmann 33'
1:1 Belhanda 46'
2:1 Baumgartlinger 79'