02 kwietnia 2016 r.| 15:30

• Widzowie31 780

Ingolstadt i Mainz z trzema punktami

dodał: MW  |  źródło: Fussball.pl  |  02.04.2016 17:21
Ingolstadt rozbiło Schalke 04, wygrywając na własnym boisku 3:0. Trzy oczka zainkasowała także drużyna Mainz, która nie dała szans Augsburgowi.

Walczące o miejsca premiowane grą w europejskich pucharach Schalke doznało bolesnej porażki w Ingolstadt. Sobotnie spotkanie okazało się jednostronnym pojedynkiem. Swoją szansę na otwarcie wyniku miał co prawda Franco Di Santo, ale brakowało mu skuteczności.

Gospodarze objęli prowadzenie po upływie niespełna dwóch kwadransów, kiedy bramkę z rzutu karnego zdobył Moritz Hartmann. Drugi cios zadany został przez Ingolstadt jeszcze przed przerwą. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Hintersser.

Drużyna z Gelsenkirchen nie nawiązała ostatecznie walki o remis. Losy spotkania zostały definitywnie przesądzone dwadzieścia minut po przerwie. Wynik na 3:0 dla gospodarzy ustalił wówczas Dario Lezcano.

Ingolstadt - Schalke 04 3:0 (2:0)
1:0 Hartmann (k.) 29'
2:0 Hintersser 45'
3:0 Lezcano 65'

Broniąca się przed spadkiem drużyna Augsburga nawiązała walkę z Mainz, ale tylko w pierwszej połowie spotkania. Mecz zaczął się dla gości obiecująco, bowiem w dziewiątej minucie prowadzenie dał im Caiuby.

Gospodarze szybko otrząsnęli się jednak po stracie gola i w 13. minucie po akcji Christiana Clemnsa doprowadzili do remisu. Następnie, w 24. minucie poszli za ciosem, za sprawą Pablo De Blasisa wychodząc na prowadzenie.

Gdy w 40. minucie akcję Augsburga wykończył Koo Ja-cheol, kibice w Moguncji byli świadkami remisu. Druga połowa należała jednak już w pełni do gospodarzy. W 53. minucie ponowne prowadzenie dał im Pablo De Blasis. Dzieła zniszczenia dopełnił natomiast na kwadrans przed końcem Christian Clemens, ustalając wynik na 4:2.

MSV Mainz - Augsburg 4:2 (2:2)