• SędziaWolfgang Stark
  • Widzowie49 300

Schalke triumfuje w Kolonii

dodał: maaarcin  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  05.03.2016 17:22
Schalke 04 Gelsenkirchen pewnie 3:1 pokonało na wyjeździe FC Koeln w sobotnim meczu 25. kolejki Bundesligi. Dzięki tej wygranej Schalke awansowało na czwarte miejsce w tabeli.

Mecz w Kolonii fatalnie rozpoczął się dla gospodarzy. Już w pierwszej minucie we własnym polu karnym faulował Maroh i goście wywalczyli rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Huntelaar. W kolejnych minutach gospodarze szukali swoich okazji. Aktywny był przede wszystkim Modeste, ale nie potrafił znaleźć sposobu na skierowanie piłki do bramki strzeżonej przez Fahrmanna. Bramkarz Schalke rozgrywał w sobotę bardzo dobre spotkanie.

Tymczasem w 25. minucie Schalke podwyższyło swoje prowadzenie na 2:0. Piłkę w polu karnym rywali otrzymał Max Meyer, ładnie zwiódł jednego z rywali, a następnie mocnym płaskim strzałem zmusił bramkarza gospodarzy do kapitulacji.

W 33. minucie FC Koeln zdobyło kontaktowego gola. Na listę strzelców wpisał się Bittencourt, który pokonał Fahrmanna strzałem głową. Kilka chwil później mogło być 3:1 dla Schalke, ale futbolówka po strzale Belhandy trafiła w poprzeczkę. Ostatecznie w pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie Schalke starało się kontrolować wydarzenia na boisku, ale gospodarze mieli swoje okazje. Bardzo dobrze prezentował Fahrmann, który bronił uderzenia między innymi Risse, Modeste i Hosinera.

Spotkanie definitywnie rozstrzygnięte zostało w 76. minucie. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Aogo z lewej strony boiska, strzałem głową na 3:1 podwyższył Di Santo, tym samym odbierając nadzieje gospodarzom na korzystny wynik i jak się później okazało, ustalając wynik.

FC Koeln - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:3 (1:2)
0:1 Huntelaar (k.) 2'