23 kwietnia 2016 r.| 20:45

• SędziaDomenico Celi

Inter ograł Udinese

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: SerieA.pl  |  23.04.2016 22:44
Nie  doszło do niespodzianki w ostatnim sobotnim meczu włoskiej Serie A. Walczący o utrzymanie czwartej lokaty w tabeli Inter Mediolan pokonał Udinese Calcio 3:1. Gospodarzy do wygranej poprowadził Stevan Jovetić.

W spotkaniu tym były emocje - a wszystko za sprawą niespodziewanego początku rywalizacji. Udinese wyszło bowiem w dziewiątej minucie na prowadzenie. Badu posłał wówczas długą piłkę do Cyrila Thereau, a ten - mimo że miał na plecach dwóch obrońców - strzałem z woleja pokonał bramkarza rywali.

Inter zdołał odpowiedzieć jeszcze przed przerwą, w 36. minucie doprowadzając do wyrównania. Stało się tak za sprawą Stevana Joveticia, który wykorzystał koszmarne gapiostwo defensorów Udinese, z niespełna trzech metrów pakując piłkę do siatki.

Mediolańczycy mieli wyraźną przewagę i mogli objąć  prowadzenie jeszcze przed przerwą. Dobrej sytuacji nie wykorzystał jednak Icardi. Po zmianie stron gospodarze nadal razili nieskutecznością, a każda upływająca minuta działała na korzyść Udinese. Goście skapitulowali ostatecznie na kwadrans przed końcem spotkania. Wówczas, po dośrodkowaniu Bozovicia swojego drugie gola zdobył Jovetić.

Wynik sobotniego meczu ustalony został natomiast w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Składną akcję gospodarzy na gola zamienił wówczas rezerwowy Eder.

Inter Mediolan - Udinese Calcio 3:1 (1:1)
0:1 Thereau 9'
1:1 Jovetić 36'
2:1 Jovetic 75'