05 grudnia 2015 r.| 20:45

• SędziaPiero Giacomelli

Gol Ljajicia wystarczył na Genoę

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: SerieA.pl  |  05.12.2015 22:45
Piłkarze Interu Mediolan wrócili na zwycięskie tory. W meczu 15. kolejki Serie A pokonali przed własną publicznością Genoę 1:0 po golu Adema Ljajicia. Nerazzurrim nie przeszkodziła w zwycięstwie nawet druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Danilo D'Ambrosio. Dla gości to już druga porażka z rzędu.

Inter Mediolan od początku dyktował warunki gry. Wydawał się, że gol dla Nerazzurrich jest jedynie kwestią czasu. W pierwszej odsłonie Nerazzurri stworzyli aż pięć doskonałych okazji. Nie zdołali jednak zamienić ich na gole. Momentami brakowało im bowiem zimnej krwi i celności pod bramką rywala. Dotyczyło to zwłaszcza Adema Ljajicia, który zmarnował trzy świetnie sytuacje. Bezbłędnie między słupkami bramki Genoi spisywał się również Mattia Perin.

Golkiper zespołu z San Siro, Samir Handanović, został zmuszony do interwencji dopiero po zmianie stron, ale poradził sobie ze swoim zadaniem bez najmniejszych problemów. W kolejnej fazie konfrontacji przewaga Interu miała swój dalszy ciąg.

Aktywna postawa przyniosła rezultat w 60. minucie. Za stracone szanse zrehabilitował się Adem Ljajić, który dośrodkował piłkę w pole karne. Żaden z jego partnerów nie zdołał przeciąć podania, ale piłka zmierzała w światło bramki i kompletnie zaskoczyła bramkarza.

W następnych minutach zawodnicy Roberto Manciniego kontrolowali przebieg potyczki.  Ziarno niepewności zasiała druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Danilo D’Ambrosio z 86. minuty, ale goście nie potrafili wykorzystać gry w przewadze. W końcowym gospodarze odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo.

Inter Mediolan - Genoa 1:0 (0:0)
1:0 Ljajić 59'

Komentarze | 16 komentarzy

youn1ck | 05.12.2015 22:47

Chyba trzeba zacząć obstawiać te 1:0, nawet jak strzelimy więcej to nam sędzia zabiera bramkę :)

Forza Inter!

1908Inter | 05.12.2015 22:47

Zasłużone zwycięstwo. Genoa raptem 4 strzały i poniżej 40 %posiadania piłki. Szkoda ze więcej nie wpadło, a Ljalic z taka gra to będzie zapewne wykupiony. Genialny zawodnik.

wrobel1908 | 05.12.2015 22:50

gdyby nie sędzia to byłoby 2-0 najlepsi wg mnie dzisiaj byli Ljajić i Miranda
FORZA INTER

1908Inter | 05.12.2015 22:50

Gdyby nie sędzia to pewnie nie byłoby płaczu, który zaraz się pojawi u niektórych. Co do naszej gry to widać ze zrobiliśmy duży postęp. Naprawdę się może to podobać i tylko pech sprawil, ze nie było więcej bramek

TommyMasta | 05.12.2015 22:54

A ja sam nie wiem co myśleć o tym meczu ;) Inter w pierwszej połowie grał bardzo fajnie, szybko, dynamicznie - jako kibica Violi nawet mnie to zaniepokoiło. Druga połowa jednak była już bardziej wyrównana. Dość przypadkowa bramka ze stałego fragmentu gry, po głupim faulu gracza Genoi, chociaż później niesłusznie odgwizdany spalony Ljajica, który wystawił do pustej  Palacio. Z przebiegu gry 3pkt oczywiście zasłużone, choć nieco wymęczone. Wydaje mi się, że o sile Interu stanowią ex-fioletowi Ljajic i Jovetic.

Gratuluję 3pkt, ale mam jednocześnie nadzieję, że w przyszłych meczach Inter będzie grał bardziej  to co dzisiaj w II połowie, niż w pierwszej. Może z drugiej strony przeciwnik pozwolił się zdominować w pierwszych 45 minutach?

Jutro 3pkt bezdyskusyjnie, aby Inter i Napoli nie odskoczyli!

FORZA VIOLA!!!

dobrywujek | 05.12.2015 22:54

Bardzo dobry mecz Interu. Miażdżąca dominacja jeśli chodzi o posiadanie piłki, królowanie w środku pola. Do przerwy tylko brak precyzji spowodował że na tablicy jeszcze widniał remis. Po przerwie powinno być 2:0, ale sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki. Łatwe zwycięstwo i pozycja lidera przynajmniej do jutra do południa. Ljajić świetny transfer last minute i wymaga wykupienia w lecie.

gk87 | 05.12.2015 22:55

kolejne zasluzone zwyciestwo,Genoa nie miala zadnych argumentow,a klepa gdzie powinno byc 2-0 (kto ogladal ten wie,ze nie bylo spalonego) poprostu magia :) Dzis Adem i Miranda mistrzostwo ;)

Drago1994 | 05.12.2015 22:57

Trzeba Romie podziękować za świetnego Ljajicia, kapitalny zawodnik. Obrona dzisiaj świetnie, Telles pokazuje, że jest jednym z najlepiej zapowiadających się LO. Szkoda że Jojo coś się zgubił, ale jestem spokojny o to, że wróci do formy. Sędzia delikatnie mówiąc szału dzisiaj nie zrobił, ale grunt że nie miało to większego przełożenia za to kto mecz wygrał.

TommyMasta | 05.12.2015 23:01

A co do Ljajica to radziłbym podchodzić z dystansem  ;) Potrafi grać niesamowicie, tak jak dziś, ale ma też sporo wad związanych z zachowaniem i prowadzeniem się co pokazał i we Fiorentinie i w Romie ;)

dobrywujek | 05.12.2015 23:01

TommyMasta: nieco wymęczone? :) Na pewno oglądaliśmy tą samą transmisję? Do momentu strzelenia gola na 1:0 rywal nie miał nic do powiedzenia. W pierwszej połowie nie oddał nawet strzału niecelnego. Nawet po objęciu prowadzenia Inter dalej miażdżył. Gol na 2-0 prawidłowy i zapewne skończyłoby się jak z Frosinone, bo Genoa nie prezentuje wyższego poziomu sportowego od benjaminka. Dopiero od około 80 minuty ze względów czysto taktycznych (moim zdaniem niepotrzebnie akurat) Inter oddał pole gry gościom nastawiając się na zakończenie tego meczu bramką z kontry. Po czerwonej DD oczywiste że osłabiona drużyna skupiła się na obronie zwłaszcza że do końca zostało kilka minut i pozostało bronić 3 punktów.

TommyMasta | 05.12.2015 23:06

dobrywujek

Miałem na myśli to, że końcówkę Inter grał w osłabieniu - stąd wymęczone. Napisałem wcześniej, że zasłużone z przebiegu meczu. 1:0 wynik sprawiedliwy. Inter w całym meczu lepszy i zasłużenie wygrał.

Bez spinki, nie szukam zwady. W pierwszej połowie fenomenalnie Perin wyciągnął Ljajica, a w drugiej Handa Figueirasa - gdyby to wpadło przy 0-0  to mecz mógł się dalej inaczej ułożyć ;) Także w mojej opinii 1:0 sprawiedliwe i tyle ;)

zorpoks | 05.12.2015 23:32

W pełni zasłużona wygrana Interu.
Szkoda, że sędzia znowu dołożył od siebie i to sporo.
Inter znowu liderem. Moze Bologna powalczy jutro? Kto wie czy nie bedzie 0-0 ;)

Ragnarock | 05.12.2015 23:41

Nie byłem przekonany do Mirandy ale dzisiaj kapitalnie, fenomenalnie. Moim zdaniem zawodnik meczu.

Koloseum | 05.12.2015 23:43

Brawo Inter ! Jeżeli ktoś już miałby wygrać Serie A w tym sezonie to z dwojga złego wolę byście byli to wy niż Juve czy Napoli.

damien_urukhai | 06.12.2015 01:17

Wszystko juz zostalo powiedziane na temat spotkania a j chcialbym jeszcze cos napisac o trenerze Mancinim. Kibice, glownie Interu strasznie po nim jechali w okresie przygotowawczym i na poczatku sezonu. Ja go zawsze bronilem. Jak mozna nie widziec,ze to swietny szkoleniowiec?

subiektywny | 06.12.2015 09:33

Bravo Inter. Zasłużona wygrana i pełna kontrola. Trzeba było się troszkę namęczyć żeby wcisnąć piłę do siatki ale udało się. Kolejne czyste konto! Nasz bałkański przód imponuje. Dobry mecz mimo braków kadrowych. Pewny Handa i blok defensywny. Podoba mi się gra Tellesa. W końcu ktoś szarpie skrzydłem i potrafi dośrodkować. My dopisujemy 3 pkt. i czekamy na potknięcie Napoli, którego kibice nie mogą przeżyć tego fartownego zwycięstwa w poprzedniej kolejce. Różnica jest następująca: Inter ma szerszą i bardziej wyrównaną kadrę, a Napoli mimo fantastycznej gry w końcu oklapnie. Bardziej obawiam się Juventusu.