07 maja 2016 r.| 18:00

• SędziaMarco Di Bello

Ekipa Zielińskiego przegrywa z Interem

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  07.05.2016 19:56
Nie po myśli Piotra Zielińskiego zakończył się mecz przedostatniej serii gier włoskiej ekstraklasy, w którym jego drużyna mierzyła się z Interem Mediolan. Ekipa z Lombardii wygrała 2:1. Dodajmy, że reprezentant Polski spędził na placu gry 82 minuty, ale niczym szczególnym się tym razem nie wyróżnił.

Nerazzurri przystępowali do swojego spotkania, nie mając już nawet teoretycznych szans na grę w Lidze Mistrzów. Również dla ekipy z Toskanii mecz z Interem był starciem o przysłowiową pietruszkę. Tym bardziej można było oczekiwać otwartej gry z obu stron, której praktycznie nie brakowało.

Piłkarzem gospodarzy, który wyraźnie dał się we znaki rywalom w pierwszej połowie, był Ivan Perisić. Chorwacki zawodnik w 12. minucie najpierw wystąpił w roli asystenta przy golu Mauro Icardiego, wykładając Argentyńczykowi piłkę jak na tacy. Następstwem tego było szesnaste trafienie w trwającej kampanii napastnika mediolańczyków.

Tymczasem w 40. minucie Perisić sam strzelił gola, wykorzystując złą interwencję bramkarza rywali i pakując futbolówkę do niemalże pustej bramki. W międzyczasie gola strzelili również goście. Autorem trafienia dla Empoli był Manuel Pucciarelli, który otrzymał świetne podanie od Massimo Maccarone i zdobył swoją szóstą bramkę w sezonie, ogrywając w dobrym stylu jednego z obrońców Interu.

Po zmianie stron zbyt wiele ciekawego na obiekcie w Mediolanie już się nie działo. Co prawda Marcelo Brozović miał swoje dwie szanse na to, aby podwyższyć swoje prowadzenie. Jednak ich nie wykorzystał. Aczkolwiek zwycięstwo Czarno-niebieskich stało się faktem i po raz dwudziesty w tym sezonie Inter sięgnął po komplet punktów.

Inter Mediolan - FC Empoli 2:1 (2:1)
1:0 Icardi 12'
1:1 Pucciarelli 37'
2:1 Perisić 40'