• SędziaFelix Brych
  • Widzowie30 150

Schalke przeskoczyło Mainz i Herthę

dodał: maaarcin  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  14.05.2016 17:31
Schalke 04 Gelsenkirchen rzutem na taśmę awansowało na piąte miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce Schalke pewnie 4:1 pokonało na wyjeździe Hoffenheim. W innym meczu FSV Mainz bezbramkowo zremisowało z Herthą Berlin.

Schalke rozpoczęło spotkanie od mocnego uderzenia, bowiem już w siódmej minucie objęło prowadzenie. Po dośrodkowaniu Younesa Belhandy, do piłki w polu karnym dopadł Klaas-Jan Huntelaar i strzałem z siedmiu metrów trafił do siatki.

W 14. minucie było już 2:0. Po prostopadłym podaniu Matipa, Choupo-Moting minął poza polem karnym wychodzącego z bramki Choupo-Motinga i strzałem do pustej bramki podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

Gospodarze cztery minuty przed przerwą odpowiedzieli kontaktowym trafieniem. Po podaniu Elyounoussiego na listę strzelców wpisał się Uth. Po przerwie Schalke potwierdziło jednak wyższość nad rywalem.

W 56. minucie trzeciego gola dla gości zdobył Sane, który po zagraniu Huntelaara świetnie minął obrońcę, a następnie nie dał szans bramkarzowi. Wynik meczu ustalony został w 89. minucie. Po zagraniu z prawej strony, niefortunnie we własnym polu karnym interweniował Schar i skierował piłkę do własnej bramki.

TSG 1899 Hoffenheim - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:4 (1:2)
0:1 Huntelaar 7'
0:2 Choupo-Moting 15'
1:2 Uth 41'
1:3 Sane 56'
1:4 Schaer (sam.) 89'

Stawką spotkania w Moguncji było zajęcie miejsca premiowanego bezpośrednią grą w fazie grupowej Ligi Europy. Już w pierwszych minutach obie drużyny miały dogodne sytuacje, ale Onisiwo i Stocker przegrali pojedynki sam na sam z bramkarzami rywali.

W kolejnych minutach świetnych okazji nie potrafili również wykorzystać Cordoba i Kalou. Ostatecznie przed przerwą kibice nie obejrzeli ani jednego gola.

Jak się później okazało druga część meczu również nie przyniosła bramek, choć obie drużyny wypracowały sobie kilka sytuacji. Do siatki nie potrafili jednak trafić Cordoba, Stocker i Kalou. Bohaterami tego spotkania byli bez wątpienia bramkarze obu zespołów.

FSV Mainz - Hertha Berlin 0:0

Komentarze | 14 komentarzy

radrif | 14.05.2016 17:37

Szkoda, bo miałem nadzieję, że zakończymy na piątym miejscu. Ale szóste też nie jest złe, bo mimo wszystko i tak dało nam to bezpośredni awans do LE :) Mam nadzieję na porządne wzmocnienia i dobrą grę w pucharach :)

MatiP | 14.05.2016 17:42

Tak bardzo nie chciałem takiej kombinacji wyników, bo Schalke przeszłoby eliminacje a z pozostałymi drużynami może być różnie...

bartolomeo | 14.05.2016 17:53

Super sezon Mainz i zasłużone puchary. Schalke czeka poważna przebudowa w przyszłym sezonie i nie wiadomo jak to wpłynęłoby na ewentualne eliminacje. Nie przesadzajmy.

Asgaard | 14.05.2016 20:15

Schalke dziwna druzyna, jednak ma predyspozycje by grac w Europie ,takze licze ze w koncu zrobia cos z ta druzyna!

hophop | 14.05.2016 20:37

Breitenreiter już nie jest trenerem Schalke także jak wezmą wreszcie pożądanego trenera to może coś z tego być.

FCK | 14.05.2016 22:34

HBSC będzie czarnym koniem L.E:)))

sztEFFEn | 14.05.2016 23:30

Mainz zasłużyło na 5 miejsce, ale 6 jest równie dobrym wynikiem i tak samo gwarantuje LE. Chwała niebiosom, że Hertha nie będzie reprezentować BL w pucharach. Chimeryczny i niedoświadczony zespół mógłby przynieść tylko wstyd. Wiosna pokazała, że jeszcze nie ich czas.

ERRATA
Po napisaniu powyższego zorientowałem się, że BSC gra w eliminacjach, więc "ryzyko" jednak jest. Obym się mylił.

bartolomeo | 14.05.2016 23:34

@sztEFFEn
Niedoświadczony Hannover z nie-lepszym składem doszedł kiedyś do ćwierćfinału. Pożyjemy- zobaczymy.

Asgaard | 15.05.2016 01:12

jak to nie bedzie reprezentowac? no wlasnie ze Hertha zagra w kwalifikacjach, but puchar Nimiec wygra BVB lub Bayern co znaczy, ze 7 miejsce przypada LE

Asgaard | 15.05.2016 01:18

ale to byl Hannover... az milo powspominac, pamietam jeszcze jak ograli bodajze Standard Liege przegrywajac 0-1 i grajac z czerwona kartka od poczatku meczu, a wygrali 2-1 i awansowali dalej. Herthy raczej bym w to nie obstawial, w LE moze pograja,  najwazniejsze ze najsilniejszy sklad bundesligi w LM, co do Mainz to jednak jestem sceptyczny. Moze sie nie wyprzedadza, maja w sumie niezlego trenera teraz, ale.. wtedy byl tez Tuchel. Jeszcze co do Schalke to.. hmm, oni nie umieja wybierac dobrych trenerow, narpiew jakis makaroniarze Di Matteo, Kellery i inne. Poza tym wydaje mi sie, ze sam trener tam tego nie zmieni, Tuchel mogl tu przyjsc, ale nie chcial, czyli cos musi byc wewnatrz nie tak. Ja mysle, ze malo swobody ma trener, kto wie.. Moze by postawili na Slomke.. ale w sumie w HSV tez nic nie zawojowal. Musza postawic na nazwisko. I tak wydaje zawsze miliony, wiec moze po prostu trzeba zainwestowac w trenera

radrif | 15.05.2016 01:51

@Asgaard

Co do wyprzedaży - na razie jedynymi kandydatami do odejścia są Karius i Malli. Tego pierwszego chce Liverpool, ale Loris rozważy przejście do LFC tylko wtedy, kiedy zakwalifikują się do pucharów. Z Mallim też nie wiadomo co będzie, bo obniżył loty ostatnio i zainteresowanie spadło. Mówiło się też o Bellu, Jairo i Baumgartligerze (ponoć HSV go obserwuje), ale o nich jakoś się nie martwię tak bardzo, bo ich czas w Mainz się moim zdaniem jeszcze nie skończył.

W dodatku trener zapowiadał, że chce sprowadzić paru zawodników z doświadczeniem w pucharach + planowane jest wykupienie Cordoby.

Bayer1904 | 15.05.2016 09:05

Mocne zakończenie Schalke. Myślałem że Mainz wygra u siebie.

bundes | 15.05.2016 13:15

Balans ciała Sane piękny, w meczu Leverkusen to jak przetrzymał piłkę Brandt i wyłożył bramkę na 1:1 tez klasa światowa mam nadzieje ze dwaj młodzi znajda sie w kadrE na euro do tego chciałbym w niej widzieć Dahoud bo pokazał ze ma znakomity przegląd pola a takich zawodników Loew zawsze cenił.
Pozazdrościć takich młodych wilków a jest jeszcze kilku ciekawych których nie wymienilem

Monachijczyk | 15.05.2016 15:23

Beznadziejna postawa Schalke w tym sezonie. Szkoda, bo lubie ten zespol i zawsze zycze im dobrze. Chcialem ich w LM, ale skonczyli niestety w LE. Mam nadzieje, ze chociaz tam powalcza i dojda chociaz do tej 1/4