• SędziaTobias Stieler
  • Widzowie35 196

Wygrana Ingolstadt, bez bramek w Berlinie

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  23.01.2016 17:33
Bardzo ważne zwycięstwo w walce o utrzymanie odnieśli w sobotę piłkarze FC Ingolstadt, którzy przed własną publicznością skromnie 1:0 pokonali FSV Mainz. W innym spotkaniu, Hertha Berlin bezbramkowo zremisowała u siebie z Augsburgiem.

W roli faworyta do sobotniego spotkania na Stadionie Olimpijskim w Berlinie przystępowali piłkarze Herthy Berlin. Obie drużyny chciały jednak podtrzymać świetną passę z końcówki rundy jesiennej, kiedy wygrały trzy ostatnie mecze. Więcej atutów, a przede wszystkim własną publiczność, po swojej stronie miała Hertha.  W pierwszej połowie sobotniego pojedynku kibice nie obejrzeli jednak ani jednego gola.

Fani na Stadionie Olimpijskim z dużymi oczekiwaniami czekali na drugą część meczu. Ta jednak również rozczarowało. Żaden z zespołów nie zdołał znaleźć sposobu na defensywę rywali, w efekcie czego mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Z takiego rozstrzygnięcia bardziej zadowoleni mogą być goście.

Hertha Berlin - FC Augsburg 0:0

W sobotnim meczu w Ingolstadt trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. Obie drużyny przystępowały do niego z nadzieją na zdobycie trzech punktów i dobre rozpoczęcie rundy rewanżowej.

W pierwszej połowie lepiej zaprezentowali się gospodarze. Już w 19. minucie bliski wyprowadzenia Ingolstadt na prowadzenie był Hartmann, który po rzucie rożnym dopadł do piłki przed bramką, ale po jego strzale ta trafiła w poprzeczkę.

Tymczasem w 40. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Ingolstadt za zagranie piłki ręką przez Latzę. Jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał Hartmann. Tym samym gospodarze w dobrych humorach mogli schodzić na przerwę.

Jak się później okazało wynik 1:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego. Gościom z Moguncji nie udało się odpowiedzieć wyrównującym golem i musieli pogodzić się z porażką na inaugurację rundy wiosennej.

FC Ingolstadt - FSV Mainz 1:0 (1:0)
1:0 Hartmann (k.) 41'