22 listopada 2015 r.| 12:30

• SędziaAntonio Damato

Napoli triumfuje w Weronie

dodał: Michał Machowski  |  źródło: seriea.pl  |  22.11.2015 14:44
Zespół Napoli pokonał w pierwszym sobotnim starciu włoskiej Serie A Hellas Veronę 2:0 (0:0). Tym samym podopieczni Andrea Mandorliniego plany o pierwszej wygranej w trwających rozgrywkach muszą odłożyć przynajmniej do przyszłego weekendu.

Nieskuteczność zaważyła o tym, że gospodarze nie stracili bramki przed przerwą. Napoli kilkukrotnie stawało przed szansą objęcia prowadzenie i za każdym razie z opresji jakimś cudem wychodził zespół z Werony.

Pierwszą okazję w piątej minucie zmarnował Hamsik, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Wtórował Słowakowi Higuain, który w 19. minucie fatalnie przestrzelił z linii pola karnego, za to w 33. minucie uderzenie Argentyńczyka z podobnej odległości świetnie obronił bramkarz zespołu gospodarzy.

Nie zmienił nam się obraz gry w drugiej części. Verona w dalszym ciągu nie potrafiła zaatakować, a ataki Neapolitańczyków odbijały się od bloku obronnego. W 68. minucie tym, który znalazł drogę do bramki był Lorenzo Insigne. Filigranowy napastnik dostał piłkę w okolicach pola karnego i zaskoczył Rafaela uderzeniem przy słupku.

Pięć minut później o losach meczu rozstrzygnął Higuain, pokonując brazylijskiego golkipera uderzeniem z kilku metrów po świetnym dograniu Insigne.

Szansę występu w 68. minucie otrzymał Paweł Wszołek, jednak Polak nie popisał się niczym specjalnym.

Hellas Verona - Napoli 0:2 (0:0)
0:1 Insigne 67'
0:2 Higuain 73'