• SędziaGünter Perl
  • Widzowie46 900

Schalke wygrywa w Hanowerze, gol Sobiecha

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  30.04.2016 17:27
Schalke 04 Gelsenkirchen nie sprawiło zawodu swoim kibicom i pewnie 3:1 pokonało na wyjeździe ostatni w tabeli Hannover 96. Tym samym Schalke cały czas liczy się w walce o miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów.

Spotkanie rozpoczęła się od bardzo dobrej sytuacji dla Hannoveru. W czwartej minucie gospodarzy na prowadzenie mógł wyprowadzić Felix Klaus, ale piłka po jego strzale sprzed pola karnego otarła się o słupek. Tymczasem w 11. minucie na prowadzenie wyszli goście z Gelsenkirchen. Wówczas w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Maxim Choupo-Moting i płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi.

Hannover odpowiedział jednak dziesięć minut później. Do wyrównania doprowadził reprezentant Polski Artur Sobiech, który strzałem z najbliższej odległości wykorzystał dokładnie dogranie partnera z lewej strony pola karnego.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem 1:1, tuż przed przerwą Schalke ponownie objęło prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Klaas-Jan Huntelaar, który trafił do siatki z pięciu metrów po podaniu Leroy Sane.

W drugiej połowie kibice doczekali się tylko jednego gola. W 80. minucie wynik na 3:1 ustalił Alessandro Schopf, który trafił do pustej bramki po podaniu Joela Matipa, który wcześniej przeprowadził kapitalną indywidualną akcję.

Hannover 96 - Schalke 94 Gelsenkirchen 1:3 (1:2)
0:1 Choupo-Moting 11'
1:1 Sobiech 21'
1:2 Huntelaar 45'
1:3 Schopf 80'