14 maja 2016 r.| 21:00

• SędziaRudy Buquet

Nice pokonuje Guingamp

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: Francja.goal.pl  |  14.05.2016 22:51
Po bardzo emocjonującym spotkaniu OGC Nice pokonało na wyjeździe Guingamp 3:2. Gole dla przyjezdnych strzelali Plea (dwa trafienia) i Seri.

Już w drugiej minucie prowadzenie gościom zapewnił Alassane Plea. Zawodnik Nice dostał podanie od Vincenta Koziello i popisał się genialnym uderzeniem po długim rogu - piłka wpadła prosto w okienko.

W drugim kwadransie doszło jednak do wyrównania - Jimmy Briand świetnie wypatrzył dograniem z lewego skrzydła Melvuta Erdinca, a ten, mając przed sobą tylko bramkarza, nie zamierzał się pomylić.

W jednej z ostatnich akcji pierwszej połowy ponownie goście wyszli na prowadzenie. Tym razem Jean Michel Seri uderzył po wybiciu piłki przed pole karne, futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i wpadła do siatki.

W drugiej połowie również emocji nie brakowało. w 54 minucie mieliśmy wyrównanie za sprawą samobójczego trafienia Romaina Genevoisa. Napastnik przeciwnika znalazł się na wolnej pozycji, wyszedł bramkarz, a defensor próbując wybić piłkę spod nóg rywala, trafił do własnej siatki.

Decydujące trafienie miało miejsce w 61 minucie, gdy do siatki trafił Alassane Plea i to Nice cieszyło się z kompletu.

EA Guingamp - OGC Nice 2:3 (1:2)