30 stycznia 2016 r.| 18:15

• SędziaJavier Estrada Fernandez

Williams bohaterem Basków

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  30.01.2016 20:13
Athletic Bilbao pokonał w meczu 22. kolejki hiszpańskiej Liga BBVA Getafe 1:0 (1:0) na Coliseum Alfonso Perez. Decydującego o losach meczu gola zdobył w 24. minucie Inaki Williams.

Do czterech zmian doszło w ekipie Azulones po zeszłotygodniowej porażce z Granadą - miejsca Verginiego, Yody, Sarabii i Vazqueza zajęli Lago, Velazquez, Gomez i Scepović. Tylko pięciu zawodników Bilbao zachowało swoje miejsca po porażce na Camp Nou w środku tygodnia, m.in. między słupki wrócił Iraizoz, a w drugiej linii znalazło się miejsce dla Benata i Sabina.

Na pierwszą wartą odnotowania sytuację kibice na Coliseum Alfonso Perez czekali do 12. minuty, kiedy to z uderzeniem Sabina poradził sobie Guaita. Dwie minuty później znów w dobrej sytuacji znalazł się wspomniany przed chwilą 24-latek, ale tym razem przeniósł futbolówkę nad poprzeczkę.

W 24. minucie podopieczni Ernesto Valverde dopięli swego i wyszli na prowadzenie - z lewej strony pola karnego dośrodkował Balenziaga, a z kilku metrów strzałem głową Guaitę pokonał Williams. Gospodarze w pierwszej połowie z pewnością nie zadowolili swoich kibiców - Getafe nie oddało bowiem żadnego celnego strzału na bramkę Iraizoza.

Druga połowa mogła świetnie rozpocząć się dla przyjezdnych, którzy już sześć minut po zmianie stron mogli podwyższyć prowadzenie - na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Benat, ale futbolówka przeleciała w nieznacznej odległości obok słupka. W 66. minucie wyrównać powinni za to gospodarze, ale pojedynek jeden na jednego z Iraizozem przegrał Scepović.

Końcowe fragmenty spotkania należały wyraźnie do gospodarzy, którzy walczyli o przynajmniej jeden punkt. W 80. minucie piłkę na skraj pola karnego głową zgrał Leon, a technicznym uderzeniem z powietrza popisał się Alvaro Velazquez, jednak futbolówka przefrunęła obok słupka.

W 91. minucie Azulones byli dosłownie o centymetry od wyrównania - z lewej strony pola karnego dośrodkował Velazquez, piłkę przedłużył jeszcze Scepović, a dosłownie z metra nie trafił do siatki Alvaro Velazquez. Chwilę później gospodarze musieli radzić sobie w dziesiątke, albowiem za niesportowe zachowanie drugą żółtą kartkę otrzymał Cala.

Baskowie po dzisiejszym zwycięstwie awansowali na piąte miejsce w tabeli, ale swoje mecze w 22. kolejce mają do rozegrania jeszcze zarówno Celta Vigo, jak i Sevilla. Getafe po drugiej kolejnej porażce spadło na 11. miejsce.

Getafe - Athletic Bilbao 0:1 (0:1)
0:1 Williams 24'