02 maja 2016 r.| 19:00

• SędziaAndrea Gervasoni

Roma z trzema punktami

dodał: Kejar  |  źródło: seriea.pl  |  02.05.2016 20:49
Piłkarze Genoi przegrali na swoim terenie z zawodnikami Romy 2:3 (1:1). Wskutek tej wiktorii rzymianie awansowali na drugie miejsce i mają cały czas szanse na wicemistrzostwo Włoch.

Goście mogli objąć prowadzenie już w piątej minucie tej potyczki. Wtedy jednak El Shaarawy minimalnie chybił z dystansu. Kilkadziesiąt sekund potem rzymianie już rozklepali defensywę rywali, a ich golkipera pokonał Salah.

Chwilę później mogło być już 2:0 dla podopiecznych Spalettiego, lecz Nainggolan nie był wystarczająco precyzyjny i nie wykorzystał swojej sytuacji.

W 13 minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Laxalt celnie dograł w pole karne do Tachtsidisa, a ten płaskim strzałem pokonał Szczęsnego.

Osiem minut potem El Shaarawy otrzymał dobrą piłkę od Salaha, ale uderzył tylko w boczną siatkę i wciąż mieliśmy bramkowy remis. W 31 minucie El Shaarawy dostał futbolówkę zgraną głową od Nainggolana, jednak i tym razem brakowało mu precyzji.

Chwilę potem bramkarskimi umiejętnościami popisał się Szczęsny, który dobrze obronił uderzenie Suso. W 37 minucie po raz kolejny okazję miał El Shaarawy, ale Lamanna zdołał sparować piłkę po jego strzale na rzut rożny.

W 51 minucie szansę miał Perotti, ale uderzył w środek bramki. Z drugiej strony Suso strzelił obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Szczęsnego. W 59 minucie po raz kolejny szansę miał Suso, lecz ponownie nie zaskoczył polskiego golkipera.

Sześć  minut potem gospodarze zadali drugi cios tego wieczora. Rincon świetnie podał do Pavolettiego, a ten nie dał najmniejszych szans Szczęsnemu.

W 77 minucie rzymianie doprowadzili do wyrównania. Gracze Romy krótko rozegrali rzut wolny, a Totti huknął z dystansu nie do obrony. Kilka minut potem pomocnik gości ponownie podszedł do wolnego, ale tym razem skutecznie interweniował Lamanna. W 87 minucie El Shaarawy wykorzystał przytomne zagranie Dzeko i zdobył trzeciego gola dla klubu ze stolicy Włoch.

W doliczonym czasie gry Szczęsny obronił strzał Diego Capela i finalnie wynik tej poniedziałkowej potyczki już nie uległ zmianie. Ostatecznie zatem rzymianie triumfowali 3:2.

Genoa - Roma 2:3 (1:1)