01 listopada 2015 r.| 15:00

• SędziaDaniele Doveri

Bez goli w Genui i Udine

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  01.11.2015 16:54
Niedzielne popołudnie nie było owocne dla kibiców calcio, którzy nie mieli zbyt często okazji do wybuchu radości z powodu strzelonych goli. W głównej mierze przyczynili się do tego piłkarze czterech ekip, czyli Genoi, Napoli, Udinse i Sassuolo. Zarówno starcie Grifonów z neapolitańczykami, jak i bój Udinese z Sassuolo zakończyły się bezbramkowymi remisami.

Konfrontacja genueńczyków z Napoli miała zdecydowanego faworyta, ale mimo wszystko gospodarze nie składali broni przed Partenopei. Tym bardziej że w ostatnich dziewięciu spotkaniach ligowych na swoim stadionie Grifone przegrali tylko raz. Czy podtrzymali dobrą serię w boju z Napoli?

Zgodnie z oczekiwaniami zespołem aktywniejszym w ofensywie w pierwszych trzech kwadransach gry byli goście. Już w piątej minucie ekipa z Kampanii miała okazję do tego, aby objąć prowadzenie. W roli głównej wystąpił Jose Callejon, który oddał strzał z prawej nogi, ale piłka po próbie reprezentanta Hiszpanii nieznacznie minęła światło bramki.

Kolejna groźna akcja z udziałem zespołu dowodzonego przez Maurizio Sarriego miała miejsce w 29. minucie. Tym razem apetyt na strzelenie gola miał Dries Mertens, ale po jego uderzeniu bardzo dobrą interwencją popisał się Mattia Perin. Tuż przed końcem pierwszej połowy bliski zdobycia bramki był też Gonzalo Higuain. Jednak jego próba była niecelna i do przerwy było 0:0.

W drugiej połowie goście cały czas szukali swojego gola. W 48. minucie piłka minęła nawet linię bramkową u gospodarzy, ale dobijający strzał Higuaina Kalidou Koulibaly był na pozycji spalonej i jego trafienie nie zostało uznane. W kolejnych fragmentach gry neapolitańczycy wciąż zagrażali bramce Genoi, ale bez efektu.

Cztery minuty przed końcem podstawowego czasy gry szalę zwycięstwa na korzyść Azzurich mógł przechylić Lorenzo Insigne, który otrzymał dokładne podanie od Higuaina, ale Włoch chybił. Chwilę później miała miejsce najgroźniejsza akcja po stronie Rossoblu, którzy mogli zainkasować komplet punktów po uderzeniu Sebastiana Laxalta, ale ten został zablokowany przez adwersarzy.

CFC Genoa - SSC Napoli 0:0

_______________________________

Do swojego spotkania drużyny Udinese i Sassuolo podchodziły w różnych nastrojach. Zebry przegrały i to sromotnie z wicemistrzami Włoch, czyli z AS Romą. Z kolei Neroverdi dość niespodziewanie pokonali Juventus.

Od pierwszych fragmentów gry mecz nie był dla kibiców fascynującym widowiskiem. Przede wszystkim mało było sytuacji bramkowych, które były warte odnotowania. W zasadzie jedyna, po które wynik boiskowej rywalizacji mógł ulec zmianie w pierwszych trzech kwadransach, miała miejsce w 13. minucie. Bliscy zdobycia bramki byli gracze gości, a ściślej rzecz ujmując Antonio Floro Flores, ale ostatecznie próba byłego zawodnika Udinese nie przyczyniła się do zmiany rezultatu.

W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Nadal oba zespoły wykazywały dużą koncentracje na tym, aby nie stracić bramki, co wychodziło im bardzo dobrze. O ile defensywa Sassauo przyzwyczaiła już w tym sezonie, że potrafi grać konsekwentnie, to pewnym zaskoczeniem była postawa Biało-czarnych, którzy w tym sezonie stracili już czternaście bramek. Jednak w niedzielne popołudnie zakończyli zawody z czystym kontem i ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami.

Udinese Calcio - US Sassuolo 0:0