20 kwietnia 2016 r.| 20:45

• SędziaMassimiliano Irrati

Lammana i De Maio pokonują Inter!

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  20.04.2016 22:42
Po świetnym widowisko na Stadio Luigi Ferraris kibice ostatecznie zobaczyli zaledwie jedno trafienie, które dało komplet miejscowej Genoi, która pokonała Inter po trafieniu Sebastiena De Maio. Drugim bohaterem rossoblu okazał się bramkarz, Eugenio Lammana, który wybronił wiele stuprocentowych okazji gości.

Już w trzeciej minucie swoją okazję miał Perisic, który uderzał z boku pola karnego, ale świetnie interweniował Lammana. Dobitka Brozovicia nie zamierzała w światło bramki. Nieco później golkiper gospodarzy w ostatniej chwili uprzedził przeciwnika przy dośrodkowaniu, czym zażegnał spore niebezpieczeństwo.

Po 28 minutach powinno być 1:0, bo Icardi trafił w światło bramki, piłka była poza zasięgiem golkipera, ale z linii bramkowej wybił ją obrońca rossoblu. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy Lammana ponownie potwierdził klasę, gdy wybronił genialnie strzał Perisicia.

W 36 minucie swoją okazję miał ponownie Perisic, ale Lammana popisał się genialnym refleksem, wciąż mieliśmy więc 0:0. W odpowiedzi Pavoletti przegrał pojedynek z Samirem Handanoviciem, a tuż przed przerwą cud na linii zaprezentował tym razem Handanovic i bez goli po 45 minutach na Marassi.

Tuż po zmianie stron ponownie próbował Inter, ponownie Perisic, ale nie dość, że Chorwat przestrzelił, to znajdował się na pozycji spalonej.

Bardzo długo po zmianie stron utrzymywał się wynik remisowy, ale w końcu w ostatnim kwadransie Genoa wyszła na prowadzenie za sprawą Sebastiena De Maio, który wbił piłkę z najbliższej odległości.

Tym samym dość niespodziewanie to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa nad Interem.

Genoa CFC - Inter Mediolan 1:0 (0:0)
1:0 De Maio 77'