10 stycznia 2016 r.| 15:00

• SędziaPaolo Tagliavento

Napoli Mistrzem Zimy!

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  10.01.2016 16:49
Napoli zdewastowało Frosinone na wyjeździe i wywiozło ze Stadio Matusa komplet po wygranej aż 5:1. Gole Albiola, Higuaina (dwa), Hamsika oraz Gabbiadiniego zapewniły podopiecznym Maurizio Sarriego fotel lidera Serie A na półmetku rozgrywek.

Od pierwszych minut przeważali gracze Maurizio Sarriego, którzy na prowadzenie wyszli dopiero w 20 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkarz Frosinone, Massimo Zappino zaliczył pusty przelot i futbolówkę głową do siatki wbił Albiol. Bramkarz gospodarzy to jedyny zawodnik, który pamięta poprzedni pojedynek obu ekip sprzed niemal dekady, ale i dzisiejszego popołudnia nie będzie wspominał najlepiej.

Po półgodzinie gry Napoli podwoiło swoje prowadzenie, gdyż faulowany w polu karnym okazał sie być Gonzalo Higuain. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany i całkowicie zmylił Zappino uderzając w przeciwny róg niż wybrał bramkarz beniaminka.

Do przerwy utrzymało się spokojne prowadzenie drużyny gości i nic nie wskazywało, by miało się to zmienić w drugich 45 minutach.

Tuż po rozpoczęciu tychże Gonzalo Higuain szukał 18 trafienia w sezonie, ale uderzył tyle mocno, co niecelnie. W odpowiedzi równie niecelnie huknął Paganini i Pepe Reina mógł tylko odprowadzić futbolówkę wzrokiem.

Chwilę później do siatki trafił Dionisi, ale sędzia nie uznał gola piłkarza Frosinone, który jego zdaniem znajdował się na pozycji spalonej.

Nie było mowy o pomyłce natomiast w 59 minucie, gdy na 3:0 podwyższył, w 300. meczu dla Napoli w Serie A, Marek Hamsik. Słowak przeprowadził solową akcję, którą zakończył uderzeniem po ziemi, po krótkim rogu i bramkarz beniaminka musiał skapitulować.

Kilkadziesiąt sekund później było już 4:0. Wówczas to Gonzalo Higuain przejął futbolówkę po błędzie defensora Frosinone, pomknął na bramkę, zabawił się w slalom gigant z obrońcami miejscowych i mijając bramkarza uderzył do pustej siatki bez pudła.

Beniaminka włoskiej ekstraklasy dobił Manolo Gabbiadini, który popisał się fenomenalnym uderzeniem w samo okienko bramki Zappino i tym razem golkiper outsidera Serie A nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

Trafienie na otarcie łez zaliczył w 81 minucie Paolo Sammarco, ale nie zmieniło to faktu, iż Napoli wygrało aż 5:1.

Frosinone Calcio - SSC Napoli 1:5 (0:2)
0:1 Albiol 20'
0:2 Higuain (k.) 30'
0:3 Hamsik 59'
0:4 Higuain 60'
0:5 Gabbiadini 72'
1:5 Sammarco 81'