09 kwietnia 2016 r.| 15:00

• SędziaPaolo Tagliavento

Ważny triumf Interu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: seriea.pl  |  09.04.2016 16:51
Ważne zwycięstwo odnieśli w sobotę zawodnicy Interu Mediolan. W wyjazdowym meczu podopieczni Roberto Manciniego skromnie 1:0 pokonali Frosinone i awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Mauro Icardi.

Od początku spotkania inicjatywa należała do faworyzowanych gości, ale piłkarze Frosinone zdołali odpierać ich ataku. Gdy już piłkarze Interu dochodzili do sytuacji strzeleckich, na wysokości zadania stawał Leali. W 22. minucie dobrą okazję do zdobycia bramki miał Perisić, ale na przeszkodzie stanął mu właśnie bramkarz Frosinone.

Gospodarze starali się również odgryzać. W 26. minucie przed szansą stanął Frara, ale sprzed pola karnego uderzył obok bramki. W 39. minucie dobrej okazji nie wykorzystał Jovetić, który po mocnym dograniu Perisicia, na wślizgu skierował piłkę obok słupka. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 64. minucie Frosinone było bardzo blisko objęcia prowadzenia. Po dośrodkowaniu Kragla i strzale głową Paganiniego piłka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Handanovicia. Dziewięć minut później o pechu mógł mówić Pavlović, który z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę.

Tymczasem w 74. minucie na prowadzenie wyszedł Inter. Na listę strzelców wpisał się Icardi, który ładnym strzałem głową wykorzystał dobre dośrodkowanie Joveticia. Sześć minut później Frosinone doznało osłabienia, bowiem z powodu drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić Blanchard. Grający w liczebnej przewadze Inter utrzymał korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego.

Frosinone - Inter Mediolan 0:1 (0:0)
0:1 Icardi 74'