29 lutego 2016 r.| 21:00

• SędziaPaolo Tagliavento

Fiorentina na remis z Napoli

dodał: maaarcin  |  źródło: seriea.pl  |  29.02.2016 22:56
Podziałem punktów zakończyło się ostatnie spotkanie 28. kolejki Serie A. W jednym z najciekawiej zapowiadających się pojedynków, Fiorentina przed własną publicznością zremisowała 1:1 z Napoli.

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla Fiorentiny, która już w szóstej minucie objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najwyżej do piłki na szóstym metrze wyskoczył Marcos Alonso i strzałem głową nie dał szans Reinie. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo.

Odpowiedź Napoli była natychmiastowa. Kilkadziesiąt sekund później goście doprowadzili do wyrównania. Po fatalnej interwencji Alonso i nieporozumieniu z Tatarusanu, futbolówka trafiła do ustawionego przed polem karnym Higuaina. Argentyńczyk nie miał żadnych problemów z trafieniem do pustej bramki.

W kolejnych minutach zdecydowanie lepiej radzili sobie podopieczni Paulo Sousy, którzy częściej gościli pod bramką rywali i wypracowali sobie kilka dogodnych sytuacji. W 33. minucie bliski zdobycia bramki dla Fiorentiny był Kalinic, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

Pięć minut później Napoli ponownie mogło mówić o dużym szczęściu. Tym razem nieznacznie pomylił się Tello, po którego strzale z prawej strony boiska piłka także trafiła w poprzeczkę. Tuż przed przerwą swoją okazję miał również Badelj, ale sprzed pola karnego posłał futbolówkę minimalnie obok słupka.

W drugiej połowie częściej do głosu dochodzili goście z Neapolu. W 58. minucie Fiorentinę przed stratą gola uratował Tatarusanu, który najpierw nie dał się pokonać Callejonowi, a po chwili obronił dobitkę Higuaina. W odpowiedzi minimalnie niecelnie kilka minut później uderzał Fernandez.

W 86. minucie piłka wylądowała w bramce Fiorentiny po strzale Higuaina, ale gol nie został uznany, bowiem Argentyńczyk był na spalonym. W doliczonym czasie gry trzy punkty Napoli mógł zapewnić Insigne, który wpadł z piłką w pole karne z lewej strony, ale jego mocny strzał obronił Tatarusanu. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

TommyMasta | 29.02.2016 23:00

Nieskutecznością w pierwszej połowie straciliśmy 2 punkty :/ Stracona bramka z niczego + poprzeczki Kalinica i Tello przy sam na sam :/ Gdybyśmy to strzelili to w II połowie można by już spokojnie kontrolować mecz, bo Napoli poza bardzo groźnym napadem, w linii pomocy i obrony wcale nie jest to najwyższy poziom. Uważam, że byliśmy lepsi.

Teraz spotkanie z Romą, które jednak niczego nie przesądzi, bo później seria łatwiejszych spotkań aż do końca sezonu(oprócz Juve u siebie - które jednak też nie będzie miało u nas łatwo ;) ).

FORZA VIOLA!!!

grzwyss | 29.02.2016 23:01

Powiem tak, Fiora powinna żałować że tego meczu nie wygrała, ale też równocześnie cieszyć się że go nie przegrała.

PerSempreMilan | 29.02.2016 23:01

Dobrze też dla Milanu :)

Następny mecz Roma Fiorentina więc liczę że znowu odrobimy kilka pkt.

Forza Milan !!!

marianos | 29.02.2016 23:02

Pytanie do fanów siedzących na codzień w Serie A. Koulibaly już zeszłym sezonie był takim kozakiem czy dopiero teraz odpalił?

Gachu | 29.02.2016 23:03

No i fajnie chyba z Napoli zeszło powietrze .....

TommyMasta | 29.02.2016 23:08

marianos

Już rok temu grał bardzo dobrze. Jeden z czołowych stoperów Serie A, chociaż wielu ich w tej lidze, gdzie drużynę buduje się od tyłu ;)

Push3k | 29.02.2016 23:09

Niech mi teraz ktoś wytłumaczy logikę Napoli. Wystawiali okrojony skład na oba mecze z Villarrealem, zakładam, że po to, żeby móc godnie walczyć w Serie A, a oni zawalili już pierwszy mecz po odpadnięciu. Co tu mówić, oni zawalili 3 ostatnie mecze w tym mecz z bezpośrednim przeciwnikiem w walce o Scudetto. Po co oni lali na LE?

grzwyss | 29.02.2016 23:11

#marianos
Był, teraz cały zespół gra lepszą piłkę, to i każdy z osobna jest bardziej widoczny. Jest kilku lepszych obrońców niż Koulibaly w SerieA, jednak słaby też nie jest. Myślę że do kozaka mu jeszcze trochę brakuje.

ACFKrzysiek74 | 29.02.2016 23:14

Szkoda remisu bo po pierwszej połowie i dwóch poprzeczkach powiniśmy w 1 połowie zamknąc ten mecz.Forza Viola!

TommyMasta | 29.02.2016 23:14

Push3k

Na ten moment wygląda to tak, że Napoli, Roma i Viola są na podobnym poziomie, a Juve(myślę, że dzięki swojej obronie) poza zasięgiem stawki.

szamanoo | 29.02.2016 23:16

Chciałem napisać to już po meczu Juve - Napoli, ale Juventus potrafi w tym sezonie sprowadzać zespoły na ziemie. Na początku sezonu świetnie grający Manchester City, po porażce z Juve zalicza dołek, teraz podobnie jest z Napoli, do meczu z Juve zabójcza ofensywa, seria 7 czy 8 spotkań zwycięskich, a teraz druga wpadka.

Milanista221 | 29.02.2016 23:18

Był spalony przy bramce Higuaina na 2:1 czy nie ? Akurat wyłączyła mi sie transmisja.

TommyMasta | 29.02.2016 23:19

Milanista221

Był - metrowy,

TommyMasta | 29.02.2016 23:20

szamanoo

Jaka wpadka - remisowy wyjazd do Florencji? Nie przesadzajmy. Fiorentina stawia u siebie bardzo trudne warunki i tyle. Juventus też nie będzie miał tu łatwej przeprawy.

Push3k | 29.02.2016 23:22

TommyMasta
"Może dlatego, że po prostu brakuje umiejętności i siły w ten drużynie? Napoli dzisiaj oprócz tego, ze ma porażający atak pokazało niewiele. Środek pola zdominowany całkowicie przez Badelja i Vecino."
...dlatego nie wystawiali najsilniejszego składu w meczach z Villarealem? Czytałeś co ja napisałem w ogóle?

grzwyss | 29.02.2016 23:22

TommyMasta
Podzielam Twoje zdanie. Jeśli chodzi o Juve, to czynnikiem wyróżniającym i robiącym różnice, jest obrona, ale nie tylko. Cierpliwość, doświadczenie, regulowanie tempa całego meczu.

grzwyss | 29.02.2016 23:25

Push3k
Jak wyobrażasz sobie granie całego sezonu jedną jedenastką, na każdym froncie? To że rotacje robią w LE świadczy o tym, co jest dla nich ważniejsze, a znając włoskie realia raczej nie powinno nikogo to dziwić.

TommyMasta | 29.02.2016 23:26

Push3k

Oczywiście, że czytałem i widać w przeciwieństwie do ciebie nawet ze zrozumieniem.

"zakładam, że po to, żeby móc godnie walczyć w Serie A, a oni zawalili już pierwszy mecz po odpadnięciu"

Uważasz, ze wystawienie rezerw w pucharach oznacza od razu, że będą pokonywali wszystkich w lidze? To Ci mówię, że mimo wystawienia rezerw na Villarreal Napoli nie jest tak silne, aby lać Fiorentinę na wyjeździe. Dalej czegoś nie rozumiesz? Co mam wyjaśnić?

szamanoo | 29.02.2016 23:27

TommyMasta

Akurat moim zamiarem nie było umniejszanie tutaj Violi, ale biorąc pod uwagę wyniki Napoli przed meczem z Juve, a po, to zarówno remis z Milanem jak i Fiorentiną można nazwać wpadką dla drużyny walczącej o mistrzostwo, która do meczu z Juventusem "rozjeżdżała"  w serie a przeciwników.

TommyMasta | 29.02.2016 23:28

szamanoo

Spox ;) Pozdro.

RazDwaTrzy3 | 29.02.2016 23:35

TommyMasta | - Uważam że Roma nie jest na podobnym poziomie jak Fiorentina. Roma wygra łatwo z 3:0

ACFKrzysiek74 | 29.02.2016 23:44

Raz Dwa Trzy
poczekajmy do piątku bo tak grająca jak dziś w 1 poowie Viola jest w stanie ograć Twoich Rzymian więc nie cwaniakuj.Forza VIOLA!!

RazDwaTrzy3 | 29.02.2016 23:47

ACFKrzysiek74 - Hehe to się nie miło przekonasz ;) Niech wygra lepszy ;)

Adrian1990 | 29.02.2016 23:56

3 miejsce w Serie a najbardziej nalezy się Fiorentinie po 3 sezonach na 4 miejscu . Myślę że ograja Rome 3:1

TommyMasta | 29.02.2016 23:56

RazDwaTrzy3

Dobrze kolego ;) Czekam na twoją wypowiedź jeśli wynik będzie zgoła inny ;)

michal_juve | 01.03.2016 07:17

Fajny meczyk, szkoda tego babola Alonso ale przynajmniej dobrze wpłynęło to na widowisko.

Za parę dni szykuje się niezła batalia w Rzymie o LM :D

ziarencjew | 01.03.2016 08:24

Ostatnimi czasy oglądałem aż trzy razy Napoli. Słysząc o tej szybkiej, finezyjnej grze, chciałem się przekonać o kunszcie tej drużyny na własne oczy. No i najwyraźniej miałem pecha trafiając na zniżkę formy...

Fiorentina za to, bardzo ciekawie! W szczególności Borja Valero ładnie rozgrywał. A jak gra Tello - w kontekście rywalizacji z Błaszczykowskim i Bernardeschim? Po dzisiejszym meczu nie mogę sobie wyrobić opinii. Niby huknął w poprzeczkę, z pewnością robił duzo wiatru, ale nie przekładało się to jakoś szczególnie na stwarzane kolegom sytuacje.

halohalo | 01.03.2016 08:39

Nawet dobry wynik.
Jeszcze chwila...

Koloseum | 01.03.2016 11:57

My tu gadu gadu a zaraz Roma z Fiorentiną mogą minąć sobie Napoli w tabeli.
Zwycięstwo według mnie należało się dzisiaj Fiorentinie, aczkolwiek dla mnie jako kibica Romy dzisiejszy wynik jest idealny.

Szykuje się ważny pojedynek w piątek w kontekście walki o 3 miejsce (może nawet i o 2?) pomiędzy Romą a Fiorentiną. Zacieram ręce...