06 stycznia 2016 r.| 18:00

• SędziaDomenico Celi

Icardi dał wygraną Interowi

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  06.01.2016 19:55
W jednym ciekawszych środowych spotkań 18. kolejki włoskiej ekstraklasy Empoli uległo na swoim stadionie Interowi Mediolan 0:1. Dla zespołu z miasta mody była to szósta wygrana w delegacji w trwającym sezonie. Strzelcem jedynego trafienia w meczu dla Nerazzurrich był Mauro Icardi (fot.), który wykorzystał bardzo dobre zagranie Ivana Perisicia.

Gospodarze do potyczki z liderem Serie A przystępowali, mając za sobą serię czterech zwycięstw z rzędu. Z kolei mediolańczycy zakończyli rok 2015 porażką z Lazio, w związku z tym do starcia z drużyną Łukasza Skorupskiego i Piotra Zielińskiego ekipa z Mediolanu przystępowała żądna rehabilitacji.

Pierwsza warta odnotowania sytuacja miała miejsce w 24. minucie i w roli głównej wystąpił Zieliński. Reprezentant Polski stanął przed świetną okazją do wyprowadzenia Azzurrich na prowadzenie. Ostatecznie jednak piłka po jego strzale nie znalazła drogi do bramki.

Tymczasem w doliczonym do pierwszej połowy czasie gry goście strzelili gola na 1:0. Świetną akcją w lewym sektorze boiska popisał się Perisić. Natomiast swoje ósme trafienie w trwającej kampanii zanotował Icardi, który w środowy wieczór pełnił funkcję kapitana drużyny.

W drugiej części gospodarze dążyli do remisu. Swoją pierwszą szanse po zmianie stron mieli już w 50. minucie, gdy celnym uderzeniem popisał się Riccardo Saponara. Na posterunku był jednak Samir Handanović, który uchronił swój zespół przed stratą bramki. Piętnaście minut po tej próbie swoją drugą szansę na strzelenie gola miał Zieliński, ale jego próba była niecelna.

Do końca zawodów wynik nie uległ zmianie i lider ligi włoskiej utrzymał jednobramkowe prowadzenie do końca. Dla ekipy ze stolicy Lombardii było to dwunaste zwycięstwo w trwającym sezonie. Dodajmy, że po raz drugi z rzędu w meczu ligowym rozgrywanym na obiekcie rywali piłkarze Interu zachowali czyste konto.

Empoli FC - Inter Mediolan 0:1 (0:1)
0:1 Icardi 45+1'