• SędziaKnut Kircher
  • Widzowie36 000

Eintracht wygrywa rzutem na taśmę!

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  24.01.2016 17:23
Klasyczny hattrick Alexandra Meiera sprawił, że Eintracht Frankfurt dość niespodziewanie pokonał w jednym z niedzielnych pojedynków Bundesligi Wolfsburg 3:2. Gole dla gości strzelali Dante oraz Schurrle.

W pierwszej połowie wynik otworzył zespół gości, który wyszedł na prowadzenie za sprawą Dantego. Po wrzutce z rzutu wolnego Ricardo Rodrigueza najwyżej do piłki wyskoczył obrońca Wolfsburga i głowa pokonał bramkarza rywala i udokumentował przewagę swojej ekipy.

Eintracht nie zdołał strzelić na 1:1 przed końcem pierwszej połowy i Wolfsburg cieszył się z minimalnego prowadzenia.

Co się odwlecze, to nie uciecze - w 66 minucie minucie Kruse fatalnie zmarnował idealną okazję, co zemściło się po kilkunastu sekundach, gdy Meier po zgraniu klatką piersiową od Aignera uderzył z woleja nie do obrony. Piłka po długim rogu znalazła się w siatce.

Tuż przed ostatnim kwadransem pojedynku Meier zaliczył już dublet a Eintracht wyszedł po raz pierwszy w tym meczu na prowadzenie. Tym razem piłkarz gospodarzy pokonał golkipera uderzeniem zza pola karnego.

Wolfsburg jeszcze próbował zdobyć choćby punkt, ale gol Andre Schurrle na 2:2 zdał się właściwie na nic, bo w doliczonym czasie gry do siatki trafił, kompletując tym samym hattricka, Alexander Meier.

Co za tym idzie, gospodarze dość niespodziewanie pokonali rywala 3:2.

Eintracht Frankfurt - VfL Wolfsburg 3:2 (0:1)