• SędziaFlorian Meyer
  • Widzowie45 000

Remisy w Kolonii i Frankfurcie

dodał: KMM  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  22.08.2015 17:27
Wynikami 1:1 zakończyły się spotkania we Frankfurcie i Kolonii. FC zremisował z Wolfsburgiem, a Eintracht z Augsburgiem.

Transfer Kevina de Bruyne'a do Manchesteru City to gorący temat w mediach, tymczasem zawirowania nie przeszkodziły Belgowi wybiec w składzie Wolfsburga od początku spotkania w Kolonii. Oba zespoły wygrały w pierwszej kolejce i liczyły na kolejne punkty.

Wolfsburg od początku dominował pod względem posiadania piłki, ale nie miał pomysłu na to, jak rozbić zwartą defensywę Kozłów. Te natomiast czekały na swoją szansę. I doczekały się w 30 minucie, gdy po długim wybiciu i przedłużeniu głową od Anthony'ego Modeste doszło do nieporozumienia między Naldo i Koenem Casteelsem. Wykorzystał je Simon Zoller, trafiając do siatki głową.

Kolonia była blisko podwyższenia dwie minuty po zmianie stron. Z bliska w bramkarza trafił jednak zbyt długo zwlekający z oddaniem strzału Zoller. Swojej szansy w 60 minucie nie wykorzystał też Modeste, bo jego strzał z powietrza wspaniale wybronił Casteels.

Wysokie umiejętności pięć minut później, w 65 minucie, zaprezentował też Timo Horn, który wybronił trudny, odbity strzał Basa Dosta.

Wolfsburg wyrównał dopiero w 83 minucie po strzale wprowadzonego z ławki Nicklasa Bendtnera. Duńczyk dobił piłkę z bliska po strzale Daniela Caligiuriego, którego nie był w stanie zatrzymać Horn. W doliczonym czasie o zwycięstwie VfL nie byli w stanie przesądzić De Bruyne i Dost, którzy zmarnowali świetne okazje.

Cały mecz w barwach Köln rozegrał Paweł Olkowski, w meczowej kadrze nie znalazł się Sławomir Peszko.

1. FC Köln – VfL Wolfsburg 1:1 (1:0)
1:0 Zoller 30'
1:1 Bendtner 83'

We Frankfurcie mierzyły się dwie drużyny, które po pierwszej kolejce miały zero punktów w dorobku. W ekipie Augsburga od początku zagrał Konstantinos Stafylidis, który przeniósł się do Bawarii z Leverkusen zaledwie przed kilkoma dniami.

Już w pierwszej minucie dobrą okazję stworzyli sobie gospodarze, lecz Joel Gerezgiher główkował nad poprzeczką. Później działo się niewiele, aż do 23 minuty, gdy błąd popełni Makoto Hasebe. Następnie Halil Altintop zagrał do Caiuby'ego, który zdecydował się na strzał polu karnym. Piłka wylądowała w okienku bramki Lukasa Hradecky'ego.

Frankfurtczycy mogli odpowiedzieć w 41 minucie, lecz po strzale Marco Russa z 13 metrów świetnie interweniował Marwin Hitz, parując piłkę na rzut rożny. Tuż przed przerwą Caiuby zmarnował jeszcze jedną szansę, nie dogrywając do nieobstawionego Alexandra Essweina.

Augsburg miał okazje, by dobić Orły. Sytuacji sam na sam nie wykorzystali jednak Ji i Werner, co zemściło się cztery minuty przed końcowym gwizdkiem. Wprowadzony z ławki Luca Waldschmidt przedarł się prawą stroną i wycofał przed bramkę do Russa, który bez problemów umieścił piłkę w siatce. Ten gol rozstrzygnął losy spotkania i oba zespoły zapisały sobie pierwszy punkt na koncie

Eintracht Frankfurt – FC Augsburg 1:1 (0:1)
0:1 Caiuby 23'