• SędziaManuel Gräfe
  • Widzowie81 359

BVB pokonuje Stuttgart, grali Polacy

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  29.11.2015 17:25
Borussia Dortmund nie miała większych problemów z pokonaniem VfB Stuttgart i rozbiła przyjezdnych 4:1. Dublet zaliczył Aubameyang, którego nie był w stanie zatrzymać bramkarz Przemysław Tytoń. Po stronie BVB również mieliśmy Polaka - cały mecz rozegrał bowiem Łukasz Piszczek.

Już po trzech minutach Borussia wyszła na prowadzenie. Wszystko rozpoczęło się od uderzenia z dystansu Mchitarjana, które bardzo dobrze wybronił Przemek Tytoń, ale polski bramkarz VfB nie miał nic do powiedzenia przy dobitce Gonzalo Castro i BVB cieszyło się z wyniku 1:0.

Drugi kwadrans również rozpoczął się od mocnego uderzenia. Tym razem Tytonia pokonał niezawodny w tym sezonie Pierre-Emericka Aubameyang, który popisał się wielkim sprytem, dzięki któremu delikatnym lobem piłka minęła wychodzącego bramkarza Stuttgartu i mieliśmy podwojenie rezultatu.

Przed przerwą przyjezdni zdołali jeszcze złapać kontrakt za sprawą Daniela Didaviego. Werner znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy po przejściu Sokratisa i trafiłby do siatki, gdyby Łukasz Piszczek nie wybił futbolówki z linii bramkowej. Był jednak bezradny przy dobitce Didavi.

Do przerwy wynik 2:1 oznaczał, że druga połowa była sprawą otwartą.

W 65 minucie Borussia zdołała jednak ponownie zwiększyć swoją przewagę, gdy Marco reus zagrał z boku boiska ostro piłkę wzdłuż bramki, chciał ją przeciąć Georg Niedermeier, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że skierował futbolówkę do własnej siatki.

Rywal szukał gola na 2:3, ale nadział się na kontrę w doliczonym czasie gry, po której Ramos uruchomił prostopadłym Aubameyanga, a ten popędził na bramkę i nie dał szans Tytoniowi w sytuacji jeden na jednego.

Tym samym BVB zwyciężyło bardzo pewnie 4:1.

Borussia Dortmund - VfB Stuttgart 4:1 (2:0)