Borussia pokonuje Schalke w derbach!

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  08.11.2015 17:23
Dublet Klaasa-Jana Huntelaara nie wystarczył, by Schalke Gelsenkirchen choćby zremisowało w Derbach Zagłębia Ruhry w Dortmundzie z Borussią. BVB odpowiedziało bowiem trafieniami Kagawy, Gintera i Huntelaara i zgarnęło bardzo ważny w walce o drugie miejsce w tabeli komplet punktów.

Pierwsza naprawdę groźna sytuacja miała miejsce w dziewiętnastej minucie, kiedy to Aogo wrzucił piłkę na głowe Sane, a ten uderzył dosłownie o kilka centymetrów obok słupka bramki Dortmundczyków. W odpowiedzi Kagawa obsłużył Aubameyanga, ale jego strzał został w ostatniej chwili zablokowany.

Na rozwiązanie worka z bramkami musieliśmy czekać więc aż do 30 minuty, kiedy to Shinji Kagawa wykorzystał świetne dogranie po dwójkowej akcji Gintera i uderzeniem głową nie dał żadnych szans bramkarzowi Schalke na skuteczną interwencję.

Odpowiedź drużyny z Gelsenkirchen przyszła momentalnie, bo w 33 minucie mieliśmy już wyrównanie. Genialnym rajdem popisał się Sane, który dograł piłkę z pola karnego do Klaasa-Jana Huntelaara, a holenderski napastnik musiał tylko skierować futbolówkę do pustej siatki, co też zresztą niezwłocznie uczynił.

To nie był koniec emocji w pierwszej połowie derbów Zagłebia Ruhry. W 43 minucie Matthias Ginter wyskoczył najwyżej po rzucie rożnym i uderzeniem głową z krótkiego słupka zaskoczył bramkarza Schalke i mieliśmy prowadzenie gospodarzy 2:1!

Na przerwę to własnie BVB schodziło więc w lepszych nastrojach.

Niemal szampańsko musieli się czuć natomiast tuż po wznowieniu drugiej połowy, gdyż wówczas prowadzili 3:1. Castro świetnie wypuścił Pierre-Emericka Aubameyanga na sytuację sam na sam z golkiperem rywala i spokojnym uderzeniem pokonał go.

W kolejnych minutach Borussia miała kolejne okazji do pogrążenia rywala, ale nie wykorzystała ich i zemściło się to chwilę przed ostatnim kwadransem, gdy błąd Papastathopoulosa wykorzystał Huntelaar, który skompletował dublet i dał nadzieję gościom na punkt.

Nic jednak z tego nie wyszło i Borussia dowiozła skromne prowadzenie do ostatniego gwizdka arbitra.

Borussia Dortmund - Schalke 04 Gelsenkirchen 3:2 (2:1)
1:0 Kagawa 30'
1:1 Huntelaar 33'
2:1 Ginter 43'
3:1 Aubameyang 47'
3:2 Huntelaar 71'