• SędziaManuel Gräfe
  • Widzowie81 359

Borussia nie daje szans Augsburgowi

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  25.10.2015 17:21
Borussia Dortmund nie zwalnia tempa i do spokojnej wygranej w Lidze Europy dołożyła pewne zwycięstwo w Bundeslidze. Wicelider tabeli pokonał przed własną publicznością Augsburg 5:1, hattricka ustrzelił Aubameyang , dublet na swoim koncie zapisał Reus, a trzy asysty zaliczył Kagawa.

W 18 minucie strzelec hattricka w meczu Ligi Europy z Gabalą, Pierre-Emerick Aubameyang otworzył wynik potyczki z Augsburgiem. Po świetnym rozegraniu futbolówkę na prawej stronie dostał Kagawa, który zagrał w pole bramkowe do napastnika, któremu nie pozostało nic innego, jak wpakować ją do siatki.

Nie minęło wiele czasu, a Shinji Kagawa popisał się drugą asystą w meczu. W 21 minucie pomocnik Borussi ponownie zagrał w pole karne, ale tym razem z lewej strony, a Marco Reus na wślizgu wbił piłkę do siatki tak, że bramkarz nie miał szans zareagować.

To nie był koniec strzelania w pierwszej odsłonie gry, bo wynik został ustalony w 33 minucie. Wówczas to dublet skompletował Reus, a hattrick asyst Kagawa, który klepką na małej przestrzeni wystawił piłkę koledze, który sam na sam z golkiperem nie dał mu szans.

Do przerwy mieliśmy więc całkowitą deklasację i dominację gospodarzy.

Tuż po zmianie stron straty zaczęła odrabiać drużyna gości, bo już w 49 minucie strzelili oni bramkę na 1:3. Po dośrodkowaniu z około 40 metrów do piłki najlepiej wyskoczył Raul Bobadilla i uderzeniem głową pokonał zbyt wysuniętego Burkiego.

Ostatecznie pościg Augsburga wyhamował z biegiem minut, a całkowicie został zatrzymany na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem arbitra, kiedy to do siatki trafił Aubameyang, który cieszył się z dubletu i podwyższenia wyniku na 4:1.

Co za tym idzie, wicelider tabeli Bundesligi rozbił rywala, ale 5:1, bo w doliczonym czasie gry hattricka skompletował Pierre-Emerick Aubameyang. Koniec końców wicelider Bundesligi potwierdził świetną formę.

Borussia Dortmund - FC Augsburg 5:1 (3:0)
1:0 Aubameyang 18'