05 grudnia 2015 r.| 22:00

• Widzowie25 013

Deportivo na remis z Sevillą

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: primeradivision.pl  |  05.12.2015 23:55
Podziałem punktów zakończyło się sobotnie spotkanie na El Riazor, w którym Deportivo La Coruna rywalizowało z Sevillą. Bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale drużynie z Sewilli udało się doprowadzić do wyrównania kwadrans przed zakończeniem meczu.

Deportivo już w 13. minucie powinno wyjść na prowadzenie. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Lucas, ale przegrał ten pojedynek. Sergio Rico skapitulował jednak dziewięć minut później. Do siatki mocnym uderzeniem z rzutu wolnego trafił właśnie Lucas.

W kolejnych minutach swoich okazji szukała Sevilla. W 32. minucie niewiele brakowało, a kapitalnego gola zdobyłby Konopljanka. Po jego efektownym uderzeniu piłka poszybowała jednak nad poprzeczką. Dwie minuty później przed szansą stanął Gameiro, który otrzymał dobre podanie od Escudero, ale uderzył obok słupka. Ostatecznie przed przerwą wynik nie uległ zmianie.

Druga część meczu rozpoczęła się od dwóch groźnych strzałów Jonathana na bramkę Sevilli, ale piłka nie znalazła drogi do siatki. W 63. minucie kolejną okazję zmarnował Gameiro, który tym razem w dogodnej sytuacji uderzył nad bramką. Trzy minuty później szczęścia próbował Krychowiak, ale z jego strzałem poradził sobie Lux.

W 76. minucie Sevilla doprowadziła do wyrównania. Deportivo nieudanie zastawiło pułapkę ofsajdową, w efekcie czego sam przed bramkarzem znalazł się Iborra i pewnym strzałem nie dał mu żadnych szans. Jak się później okazało wynik 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.
Deportivo La Coruna - Sevilla FC 1:1 (1:0)