• SędziaSantiago Jaime Latre
  • Widzowie26 239

Deportivo uniknęło porażki z Athletikiem

dodał: Michał Machowski  |  źródło:  |  18.10.2015 22:22
Deportivo La Coruna, po niesamowitej końcówce, zremisowało na własnym boisku z Athletikiem Bilbao. Remis z przebiegu spotkania należy uznać za rezultat mimo wszystko sprawiedliwy.

Rezultat pierwszej połowy nie był odzwierciedleniem wydarzeń boiskowych. Deportivo nie potrafiło wykorzystać ani jednej sytuacji podbramkowej w przeciwieństwie do Basków. Autorem przepięknego trafienia w 30. minucie był Inaki Williams. Zawodnik Athletiku kapitalnym uderzeniem z woleja nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Deportivo na skuteczną interwencję.

Stuprocentowej sytuacji sześć minut później nie potrafił wykorzystać Luis Alberto, który z kilku metrów trafił tylko w słupek. Iraizoz ponownie miał szczęście przed przerwą. Po indywidualnej akcji zakończonej strzałem zza pola karnego Lucasa Pereza i tym razem piłka odbiła się od słupka.

Mecz w drugiej części w dalszym ciągu nie układał się po myśli gospodarzy. W 63. minucie rezultat podwyższył bowiem Aduriz, który wyszedł sam na sam po zagraniu Raula Garcii.

Piłkarze Deportivo wrócili do gry w 80. minucie za sprawą Lucasa Pereza. Akcję rozpoczął Juanfran prawą stroną, który po zejściu do środka próbował strzału. Piłka zmierzająca w stronę bramki trafiła w Pereza, który po przyjęciu, niesamowicie uderzył z półobrotu!

W tym momencie zespół Deportivo poczuł krew i z wykorzystaniem całego zespołu walczył o remis. 60 sekund później z bliskiej odległości w zamieszaniu fatalnie przestrzelił Riera. Na minutę przed końcem stadion oszalał za sprawą Arribasa. Ponownie zbiegł do środka z piłką Juanfran. Tym razem po jego wstrzeleniu piłka znalazła się pod nogami Cartabii, którego centrę na gola zamienił Arribas.

Deportivo La Coruna - Athletic Bilbao 2:2 (0:1)
0:1 Williams 30'
0:2 Aduriz 63'