• SędziaDaniel Siebert
  • Widzowie17 000

Schalke ograło beniaminka

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  30.01.2016 17:28
W jednym z sobotnich spotkań 19. kolejki Bundesligi, Schalke Gelsenkirchen pokonało na wyjeździe Darmstadt 2:0 (1:0). Goście objęli prowadzenie tuż przed przerwą po golu Maxa Meyera, a trzy punkty osiem minut po zmianie stron przypieczętował Sane.

Lilie po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad Hannoverem do meczu z Schalke przystąpiły w identycznym zestawieniu. Pomimo porażki z Werderem na zmiany nie zdecydował się także szkoleniowiec gości z Gelsenkirchen - Andre Breitenreiter.

Zaledwie jeden celny strzał wystarczył gościom z Gelsenkirchen, aby schodzić na przerwę z prowadzeniem. O ile w 25. minucie Mathenię po uderzeniu Geisa z rzutu wolnego uratował jeszcze słupek, o tyle dwie minuty przed przerwą po zamieszaniu w piątce gospodarzy piłkę do Meyera trącił Huntelaar, a 20-latek z pięciu metrów skierował ją do siatki. Najlepszym podsumowaniem gry gospodarzy w pierwszej odsłonie było okrągłe zero w statystyce strzałów.

Osiem minut po zmianie stron Die Konigsblauen prowadzili już 2:0 - tym razem Meyer wcielił się w rolę asystenta, a płaskim strzałem w środek bramki bramkarza Darmstadt pokonał Sane. W późniejszych fragmentach spotkania swoich sił spróbowali jeszcze Meyer i Huntelaar, ale poradził sobie z nimi Mathenia.

W końcówce do głosu dochodzić zaczęli piłkarze beniaminka, jednak w większości przypadków uderzeniom brakowało celności. W 72. minucie niecelnie uderzał Vrancić, natomiast dziewięć minut później niewiele pomylił się Wagner.

Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszy raz poważnie wykazać musiał się dziś Fahrmann, który w niezłym stylu sparował próbę Wagnera. Goście odpowiedzieli główką Hojbjerga, ale skuteczną interwencje zanotował Mathenia.

SV Darmstadt - Schalke Gelsenkirchen 0:2 (0:1)