• SędziaMartin Atkinson
  • Widzowie28 467

Ptasie derby Londynu dla Kogutów

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  23.01.2016 18:01
W pierwszym z zaplanowanych na 23. kolejką derbowych pojedynków w Londynie, Tottenham Hotspur pokonał na wyjeździe Crystal Palace 3:1 (0:1). Orły prowadziły do przerwy po samobójczym trafieniu Vertonghena, ale po przerwie strzelali już tylko piłkarze z White Hart Lane, a konkretnie Kane, Alli i Chadli.

Pomimo wysokiej porażki na Etihad Stadium, szkoleniowiec Orłów, Alan Pardew nie dokonał żadnej zmiany w wyjściowej jedenastce. W środku tygodnia Mauricio Pochettino dał za to pograć kilku rezerwowym w meczu Emirates FA Cup z Leicester, a w porównaniu do ostatniego ligowego spotkania (z Sunderladem), Argentyńczyk dokonał jednej korekty - miejsce Lameli zajął Son.

Od początku spotkania zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki osiągnęli goście. Już pierwszy kwadrans przyniósł kilka okazji dla Kogutów - najpierw niecelnie uderzył Son, później płaski strzał Kane'a wybronił Hennessey, a piłka po strzale głową Alderweirelda minęła światło bramki.

Jednak to The Eagles objęli prowadzenie kwadrans przed zakończeniem pierwszej połowy, kiedy to po dośrodkowaniu Zaha'y piłkę do własnej siatki skierował Vertonghen. Spurs próbowali błyskawicznie odpowiedzieć, ale Alderweireld znów nie trafił w bramkę, a uderzenie Alliego wybronił Hennessey.

Walijczyk z pewnością nie mógł narzekać na brak pracy i w 40. minucie znów musiał wykazać się skuteczną interwencją, kiedy to po dośrodkowaniu Eriksena uderzał Rose. Koguty kontynuowały pogoń za wyrównującą bramką po przerwie - w 51. minucie z ponad 20 metrów uderzał Eriksen, ale futbolówka przefrunęła tuż nad poprzeczką bramki gospodarzy.

Cztery minuty później z prawej strony dośrodkował Dier, ale Kane trafił głową prosto w bramkarza. W 63. minucie podopieczni trenera Pochettino dopięli w końcu swego - w pole karne zacentrował Chadli, a z kilku metrów Hennessey'a pokonał Kane.

Tottenham starał się pójść za ciosem ale to Lloris został bohaterem Kogutów w 69. minucie - francuski bramkarz najpierw sparował na rzut rożny uderzenie Zaha'y, by po chwili obronić strzał Souare po stałym fragmencie gry.

Piłkarze z północnego Londynu o sporym szczęściu mogli mówić w 80. minucie, kiedy to gospodarze dwukrotnie trafili w obramowanie bramki Llorisa. Najpierw po dośrodkowaniu Puncheona głową w poprzeczkę trafił Dann, a równie bliski szczęścia był przy próbie dobicia tego strzału Jedinak.

Cztery minuty później futbolówka zatrzepotała jednak w siatce po drugiej stronie boiska - znów na ustach wszystkich znalazł się Alli, który najpierw przerzucił sobie piłkę nad głową McArthura, a następnie fantastycznym wolejem zza pola karnego wyprowadził Koguty na prowadzenie.

Przyjezdni zwycięstwo przypieczętowali w piątej minucie doliczonego czasu gry - Alli zagrał do Chadliego, który technicznym uderzeniem zza pola karnego pokonał Hennessey'a.

Crystal Palace - Tottenham Hotspur 1:3 (1:0)
1:0 Vertonghen (sam.) 30'