25 października 2015 r.| 20:45

• SędziaDavide Massa

Napoli wciąż na zwycięskim szlaku

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  25.10.2015 22:41
W ostatnim spotkaniu dziewiątej kolejki Serie A Napoli pokonało na wyjeździe Chievo Werona 1:0 po trafieniu Gonzalo Higuaina. Dzięki kompletowi punktów Azzurri na poważnie włączają się do walki o najwyższe cele.

W dziesiątej minucie Napoli nadziało się na kontratak Chievo, po którym Castro nie wiedział czy strzelać, czy podawać i ostatecznie jego dogranie okazało się bardzo niedokładne. W odpowiedzi Hamsik obsłużył Higuaina a ten uderzył po rękawicy Bizzarriego i futbolówka ostatecznie zatrzymała się na słupku.

Po półgodzinie gry powinno być już 1:0, kiedy to Gonzalo Higuain huknął po ziemi z dystansu tak, że futbolówka odbiła się od wewnętrznej części słupka i na nieszczęście dla argentyńskiego napastnika azzurrich wyszła w boisko.

Do przerwy kibice w Weronie nie ujrzeli więc goli.

O ile w 56 minucie Bizzarri nie dał się jeszcze zaskoczyć po strzale Insigne, to w chwilę później Napoli już prowadziło, a z gola cieszył się Gonzalo Higuain. Napastnik otrzymał dogranie na krótkim słupek od Marka Masika i uderzył z pierwszej piłki nie do obrony.

Chwilę później gwiazda azzurrich ponownie miała szansę na bramkę, ale w tym wypadku uderzył ponad bramką i mógł tylko pluć sobie w brodę. W 84 minucie Rolando Maran został odesłany na trybuny za dyskusje z arbitrem i z tej perspektywy widział on strzał Castro w doliczonym czasie gry.

Ostatecznie Napoli obroniło jednobramkowe prowadzenie i cieszyło się z jedenastego meczu bez porażki w tym sezonie!

Chievo Werona - SSC Napoli 0:1 (0:0)
0:1 Higuain 59'