• SędziaPedro Perez Montero
  • Widzowie19 092

Athletic zatrzymał Celtę

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  30.12.2015 22:27
Piłkarze Celty Vigo przegrali pierwszy mecz po czterech kolejnych potyczkach bez porażki w Primera Division. Na swoim terenie polegli w konfrontacji z Athletikiem Bilbao 0:1 w ramach 17. kolejki Primera Division. Gola na wagę zwycięstwa zdobył dla ekipy z Kraju Basków Raul Garcia.

Pierwsza połowa należała do piłkarzy Athleticu Bilbao. Podopieczni Ernesto Valverde z większa łatwością tworzyli bowiem akcje ofensywne. Oddali kilka groźnych strzałów, ale w decydujących momentach brakowało im precyzji.

Po zmianie stron walka stała się bardziej wyrównana, a tempo gry nieco spadło, ale to ostatecznie przyjezdni trafili do siatki.

W 72. minucie Aritz Aduriz wypatrzył wbiegającego między obrońców Raula Garcię i posłał do niego piłkę ze skrzydła. Pomocnik wpadł w pole karne i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Do końca wynik konfrontacji nie uległ już zmianie. Przyjezdni odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Celta Vigo - Athletic Bilbao 0:1 (0:0)
0:1 Garcia 71'