31 stycznia 2016 r.| 14:00

• SędziaStephane Lannoy

Caen pokonuje Nice

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: Francja.goal.pl  |  31.01.2016 15:56
W jednym z najciekawszych spotkań 23. kolejki francuskiej ekstraklasy Caen pokonało przed własną publicznością Nice 2:0 i tym samym zrównało się punktami ze swoim dzisiejszym rywalem. Nie udałoby się to bez trafień Rodelina i Delorta, które ustaliły wynik już w pierwszej połowie.

Już w dwunastej minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Rodelina. To właśnie on wykorzystał fatalną stratę piłkarzy Nice na własnej połowie i po otrzymaniu podania w pole karne uderzył po krótkim rogu nie do obrony i spotkanie doskonale rozpoczęło się dla miejscowych.

Dwie minuty później powinno już być 2:0, bo sam na sam z bramkarzem znalazł się Delort, który minął go i uderzył na pustą bramkę. W ostatniej chwili doskonałym wślizgiem sytuację uratował jednak Marchand i wciąż mieliśmy tylko 1:0.

Przed przerwą doszło do jeszcze jednej sytuacji bramkowej, dokładniej do fauli w polu karnym, po którym arbiter musiał wskazać na jedenastkę. Do futbolówki podszedł Andy Delort i mimo iż golkiper wyczuł jego intencje, to futbolówka znalazła drogę do bramki.

Tym samym po pierwszych 45 minutach gospodarze pewnie prowadzili 2:0.

Po zmianie stron Nice nie zamierzało się poddawać i w 59 minucie mogli złapać już kontakt. Po wrzutce z rzutu wolnego piłkę głową przedłużył Germain, tę wybronił kiksując Vercoutre, na którego szczęście futbolówka opuściła boisko nim dopadli do niego gracze gości.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i z kompletu punktów cieszyli się miejscowi, którzy pokonali rywala 2:0.

SM Caen - OGC Nice 2:0 (2:0)
1:0 Rodelin 12'
2:0 Delort (k.) 41'